Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Média (Téma dne), 21. 12.

Pondělní událost v Berlíně ukazuje, jak chabé základy má dnešní žurnalistika. Neinformuje, spekuluje. Bolestné je to u tištěných médií, která obsahují zpravidla vyčpělé polopravdy. K čemu je ten spěch? Polský řidič byl napřed spolupachatel, atentátník po činu utekl a chytilo ho na základě svědectví, jenže ho nechytili a utekl. Polapený potenciální útočník nebyl možná Pákistánec, ale Afghánec, nebo taky někdo jiný. Na letišti Tempelhof žádná razie být nemohla, protože to už není letiště.
    Zato na ČT24 slyšíme, že „obří kamion se rozjel na smrtící cestu“. Byl to normální kamion, jakých jezdí po Evropě tisíce. Patří vůbec taková „zpráva“ do veřejnoprávní televize? A k čemu je ten spěch? Pro zvýšení prodejnosti, útokem na nízké pudy skryté v každém z nás. Neváhal bych použít výrazu „teroristický čin“.
Události v Německu (Aktuálně), 21. 12.

Do růžova vyspinkaný (nadsázka) jsem se včera dostavil do kuchyně provést ranní činnost. Zapnul jsem TV a dověděl se o teroristickém útoku v Berlíně předešlého večera. Hostem byl europoslanec Štětina. Po klišovitém blábolu o potřebě se jako Evropa sjednotit přešel do protiútoku a za rozvraceče označil země V4 (Visegrad), tedy Polsko, Slovensko, Maďarsko a nás. A europoslance P. Macha. Nevěřil jsem svým uším, když poté vystoupil publicista Šonka a v bleděmodré tu nehoráznost zopakoval.
    Oba pánové zřejmě zapomněli, že Maďarsko jako prakticky jediné postupovalo v počátcích podle ustanovení Dublinské dohody a jak to za přijatá opatření schytalo. A jak po měsících se k němu nenápadně přidali další, když vlna migrantů přesáhla očekávané hodnoty. A jak další a další přijímali další a další opatření včetně vytýkaných nehumánních plotů, které jsme po roce 1989 společně se sousedy okázale likvidovali.
    Už nevím, který z těch drzounů, vzpomněl přístup kancléřky Merkelové, jenže právě ten prapůvodní, vstřícný až převstřícný. Že ho posléze přehodnotila a dále mění směrem od benevolence a tolerance, to už nepadlo. Takto hovadsky se k aktuální situaci stavějí nejen tito dva, ale i další eurohujeři, řvouce „Unii si rozvracet nedáme“, ať to stojí, co stojí. Že i nesmyslný požadavek kvót doznává změn, ví každý, kdo si někdy přečte víc než titulky.
    Sugerovat lidem, že jedinec Mach, člen pravicové (nikoli extrémistické) Strany svobodných občanů, ohrožuje celistvost Unie, znamená říkat, že tento obr stojí na hliněných nožičkách.
    Celistvost Unie a integrace migrační vlny, která nesnese srovnání s dosud žádnou předchozí vlnou, tudíž se logicky na ni musí jinak než nemezenou vstřícností, jdou zjevně proti sobě. Ale jako politikum se přístup k tomuto problému neřídí ekonomicky ani racionálně, ale jen volbami.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání