Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Platy (Poznámka), 20. 12.

R. Joch ve svém článku (MfD12. 12.) rozebíral pro a proti stejným platům u mužů a žen a jejich rovné zastoupení ve funkcích. Došel k tomu, že rodina funguje jinak, děti potřebují rodiče v různém věku negenderově, tedy jinak – v mladším spíše matku, ve starším spíše otce. I proto je přirozené, když se matka věnuje dítěti zpočátku na „úkor“ zaměstnání a kariéry. Logicky taky padá požadavek na stejné možnosti a platy, protože pro rodinu jako celek je lepší příjem 30+20 tisíc ve prospěch otce než 25+25 tisíc genderově vyváženě.
    Přesto je v té úvaze chyba. Platí pouze pro rodiny, ne pro singly, ať jsou jimi ženy-matky z jakéhokoli důvodu.
    K tématu za několik dní přidal právník P. Kolman (LN 14. 12) a přišel s otázkou, kterou si taky kladu: když tedy ženy pracují stejně jako muži, ale za 80 % platu, proč se zaměstnavatelé nezajímají právě o ně? To je přece logické a ekonomické ušetřit cca pětinu nákladů za mzdy. Za zmínku stojí i skutečnost, že Rakušanky a Němky berou v rámci EU „za stejnou“ práci ještě méně než Češky.
    A obligátní připomínka závěrů studie z USA, kde jsou rozdíly v platech také nemalé. Když se to přepočetlo na skutečně odvedenou práci se zohledněním úvazků, nepřítomnosti v práci atd. atd., vyšlo, že rozdíl je pod statistickou chybou.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání