Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Šovinista? kdepak (Glosa), 6. 12.

Primátorka se montuje do všeho, čert nám ji byl dlužen. Neumím si představit, že by v Bratislavě byl původem český primátor. To není nacionalismus, ale pragmatismus. Dokonce bych trval na tom, aby takové funkce zastával když ne rodák, tak aspoň člověk s místem dostatečně sžitý.
    Důkazem budiž plán Krnáčové vypudit Matějskou pouť z Výstaviště na „jiné a vhodnější místo“. Konání Matějské pouti jako takové je zaznamenáno už v roce 1595! Je pravda, že se po Praxe stěhovala, až v roce 1963 skončila na Výstavišti. Pořád však je 53letá tradice nad panování jakéhokoli primátora, "cizáka" bez kořenů dvojnásob (v letech 2001-2007 byla šéfkou Transparency International, což mnohé z jejího chování vysvětluje).
Spravedlnost zvítězila, zapomeňte (Poznámka), 6. 12.

Osud dětí paní Michalákové se naplnil. Norský soud pravomocně rozhodl, že odnětí dětí na základě neprokázaného podezření je definitivní. Soud se případem odmítl vůbec zabývat. Po pěti letech od odebrání dětí nastal konec. Další naděje jako štrasburský soud jsou méně než stéblo pro tonoucího.
    Norští úředníci dosáhli svého a kryti zákony a jejich dodržováním dovedli případ do stavu, kdy objektivní realita v podobě možných problémů s návratem dětí k matce zvítězila.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání