Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Hlas slib (Poznámka), 22. 11.
Četl jsem, že ÚS v roce 2011 vydal rozhodnutí, že kupčení s hlasy ve volbách je nepřípustné. To mě zarazilo. Je přece jen otázkou svobodného rozhodnutí každého člověka, co s hlasem udělá. Jestli ho použije a jak, nebo ho nechá být. Jaký je rozdíl mezi slibem dopravy zdarma a gulášem a pivem? Obojí má voliče nalákat, ale guláš a pivo zaručeně dostane, zatímco dopravu zdarma neuvidí.
Pevné linky (Komentář), 22. 11.

Oslavy 17. listopadu, kterému drsně sebrali připomínku předválečných událostí, máme zdárně za sebou. Jakási mladice na ČT24 zasvěceně hovořila o událostech v roce 1989 a mj. zmínila problémy s informováním, protože „málokdo měl telefony“. V roce 1989 bylo sice linek jen 15 na 100 obyvatel, ale maximum v roce 2001 (před nástupem mobilů) bylo 38, kdy je měl – z pohledu oné slečny – prakticky „skoro každý“.
    Kromě existovala řada podvojných linek umožňujících připojit na jednu linku dva (víc?) účastníky, takže počet lidí a linek se výrazně liší. V té době jsme telefon měli už řadu let i my ve Zlíně, bez protekce, s čekáním bůhvíkolik let, a v Praze jsem neznal už v 70. letech nikoho, kdo by ho neměl. Zřejmě byla hustota značně nerovnoměrná.
    Prostě se ukazuje, že minulost už neovládáme, takže na budoucnost zaplaťpánbu nemáme také vliv.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání