Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Za horizontem (Glosička), 3. 11.

Dalajláma rozhasil naši politickou scénu více, než by se zdálo. Kostlivců ve skříních se ukazuje tolik, až to zaráží. Podle všeho nám naše vedení tají víc, než by koho kdy napadlo. S ohledem na to, že setkání Hermana s někým, koho Čína považuje za nepřítele už proto, že existuje (na setkání se o Tibetu ve smyslu oddělení od Číny ani jiných explozivních tématech tohoto typu nemluvilo – dalajláma ostatně není žádné pako), vyvolalo pokorné nepodepsané prohlášení (to jde?) es naší politiky, a že se minstři vlády osočují z toho, co slíbili a porušili, a že se hledá(!!!) záznam z jednání vlády, kde tento slib padl, můžeme čekat cokoli.
    Cokoli až na to, že ministr zahraničí přirovná setkání s dalajlámou k setkání s Henleinem. Sice se omluvil a sypal si hlavu popelem, jenže jak pravila postava jedné nekonečné televizní série: a tím je to vyřešené? Není, protože Zaorálek nebyl ani indisponovaný, ani rozčilený, ani opilý. Z nějakých důvodů mu teče do bot natolik, že nemyslí. Právě on taky hledá onen záznam z jednání vlády.
    Najde ho?
Malí můžou dvakrát (Poznámka), 3. 11.

Valonsko, (frankofonní) část Belgie, čítající 3,5 milionu obyvatel, nesouhlasí s uzavřením nepochybně velmi významné obchodní dohody mezi EU a Kanadou. Důvody jsou prostinké – strach z dovozu geneticky modifikovaných potravin, chemicky ošetřených potravin, vlivu velkých obchodních řetězců, podrobení se novým pravidlům atd. Takže takové ty žabomyší nekonkrétní obavy.
    Zprávy a komentáře našich médií jsou laskavé, vstřícné a plné tolerance a práva na názor. Zkuste si představit, že bychom se takto na zadní stavěli my. Ani nemusíte, už jsme se tak někdy zachovali. Pokud si vzpomínáte, jak na nás tenkrát média nasazovala, dělala z nás malomyslný národ, který má komplex ze své malosti a bezvýznamnosti, který si kompenzuje protestováním proti názoru uvědomělé většiny.
    Nakonec se dospělo k dohodě a část požadavků byla akceptována. Prkotiny? Investiční spory budou řešit státní úředníci a soudci, nikoli privátní agentury, účastníci mají právo na posudek unijního Soudního dvora, upřesnil se výklad dvojznačných formulací, zvýšila se ochrana podnikatelského prostředí atd.
    Někdo by se měl zamyslet, kdyby měl čím...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání