Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Zdraví nemocní (Glosa), 1. 11.

Je sice pravda, že lidský věk se prodlužuje, ale neznamená to, že pro žijeme kvalitní zdravý život (ať už se to pokusíme definovat jakkoli). Z tohoto hlediska je třeba se dívat na prognózy ohledně hranice dožití. Ta je od roku 2000 posunuta na 150 let (názor jedince), nově snížena na 125 let (závěr vědců z jedné univerzity).
    Statistika našeho ministerstva zdravotnictví říká, že od roku 1962 do roku 2010 se průměrná délka života mužů posunula z 67 let na 75 let. Současně však období zdravého života klesla z 63 let na 62 let. Takže žijeme o osm let déle, ale zdraví o rok méně, a nemocní o 13 let více.
Problém není Brady (Analýza), 1. 11.

Vyznamenáními nic neskončilo. Nevíme sice, jak probíhalo za strany Hradu (ne)udělení medaile J. Bradymu, ale indicie silně mluví pro variantu, že nikoli systémově. Stejně jako nevíme, proč Prima posunula Krausův pořad o den – já bych uvítal, kdyby Kraus přešel na Šlágr a jako doprovod by měl Evu a Vaška. Sami vidíte, jak je těžké nebýt jízlivý...
    Kruciálním problémem je nepodpis vyjádření čtyř nejvyšších ústavních činitelů (proč pořád píšu čunitelů?) bezvýhradné podpoře Číny, ačkoli Herman s dalajlámou o integritě velmoci vůbec nejednali. Všichni, skoro všichni (Zeman mlčí...) říkají zvláštní věci: nic jsem nepodepsal, jen jsem se vyjádřil. Jak se mohou čtyři lidé nesejít před kamerami a mikrofony, a přesto vyjádřit něco, co není třeba, protože před dvěma lety jsme to prý oficiálně a písemně učinili?
    Jsem člověk na dohled pravé životní závorky, proto mě kurva sere, že ze mě dělají malé dítě, aniž bych to měl písemně! Co to na nás ti nahoře hrají? Toto by nás mělo zajímat, a ne si dělat trapnou srandu z Ovčáčka a opakovat dementní verbální hříčky a idiotské vtipy pocházející z dob Rakouska-Uherska.
    Neskonale mě štve, jak na všech frontách „napříč sociálním spektrem“ se lidé zalykají smíchem nad pitomými fórky na adresu pitomých politiků a úředníků. A ke všemu s takovým tím spikleneckým otáčením se kolem sebe, jako jestli to všichni slyšeli. A hlavně zaznamenali, že jsem to řekl já!
    Když dnes komik rozesmívá obecenstvo zmínkou o ubohosti Klause a zabaveného pera, není ubohý Klaus, ale ten komik a ti, kdo se tomu hurónsky smějí, jako kdyby to slyšeli poprvé a byl to jářku opravdu povedený vtip. Jsou všichni k pláči, stejně jako lžidoktor Forejt se svými pseudovysvětleními neudělení metálu, jako Ovčáček, který jediný ovšem dělá, co má v referátu, jako čtyři zbabělí poklonkovači Číně, Krausovi uvědomělí předskokani a nakonec i sám ministr Herman, který nejprve nesl kříž utrpení hrdě sám, ale pak nevydržel a udělal to, co říkal, že neudělá. A zjevně si to užíval.
    Jiří Brady se mezi tím proplétal docela lehce, nesnížil se, pokud mohu soudit, vyhřívání se na výsluní. Podle všeho, a není to módní výsměch, přiletěl z Kanady jen tak nalehko – světle hnědé (béžové?) sako střídané s tmavým (půjčeným?) a stejnobarevné kalhoty prakticky nesundal. On by tak šel i na Hrad, ale na rozdíl od jiných ležérně oblečených, by vypadal líp než Hůlka v obleku. Dan Hůlka, zasloužil se o zpěv.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání