Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Genderová hloupost (Glosa), 25. 10.

V magazínu HN č. 35 byl rozhovor s jistou Kateřinou Falkovou, výzkumnicí v oboru plazmové fyziky. Trápí ji, že ve svém týmu nemá půl napůl muže a ženy. Tak by to přece bylo správné, jinak to ukazuje, že ženy jsou diskriminované. Bohužel ženy s potřebnou kvalifikací nejsou k sehnání. Jak jistě správně genderově cítíte, mohou za to muži. Sice není zřejmé jak, ale nějak určitě, protože ženy podceňují, hodnotí je jinak a platí jim míň než mužům.
    Obávám se, že tato hloupost není jen genderová.
    Uvědomil jsem si, že na jedné straně se volá po tom, aby v politice avedení firem bylo více žen, protože mají jiné vidění a uvažování. Jenže zkuste mimo tento kontext říct, že ženy a muži myslí každý jinak, že existuje ženské a mužské myšlení a uvažování. Hned je oheň na střeše a jste maskulinní prase.
Medailový trapas (Komentář), 25. 10.

Nechutnou tahanici kolem státních vyznamenání posílilo v pondělí zpravodajství ČT24. K setkání Hermana se Zemanem, na němž podle Hermana prezident oznámil, že schůzka s dalajlámou znamená konec vyznamenání pro Hermanova strýce, dva tam přítomní politici uvedli, že o ní sice vědí, ale obsah – pochopitelně – neznají.
    Moderátor učinil závěr, že Hermana „nepodpořili“, což zjevně logicky ani nemohli podle toho, co říkali. Ačkoli... Tuším Mládek to formuloval jako že „neslyšel“, že by Zeman něco takového říkal. Protože jde na Hrad na oslavu, zjevně stojí na straně prezidenta a podezírám ho, že dvěma způsoby interpretovatelnou větu řekl záměrně. Jenže mediální závěr je lživý až běda. Jak to, že nepodpořili? Potvrdili, co mohli: schůzku ano, obsah ne. Text této pitomosti se dostal do seznamu zpráv, takže na ČT24 to tak znělo celý den.
    Nechtěl jsem tuto ostudu a svévoli komentovat, ale budu muset. Nic nového se neobjevilo. Herman tvrdí, že říká pravdu, ministři říkají, že nic neslyšeli (což je pravděpodobné), Brady opakuje, že mu volal Forejt kvůli ceremonii (což zpochybňuje dětinské tvrzení Hradu, že nešlo o pozváním, ale jen informaci o tom, že možná medaili dostane).
    Zajímavé je, co se objevuje kolem. Podle kohosi žádal Hrad, aby hasiči zabrali Hradčanské náměstí, aby tam nemohlo být setkání s dalajlámou, protože ministr vnitra to odmítl nechat udělat policii. Jeden ministr se nechal slyšet, že se Herman samozřejmě mohl s dalajlámou setkat, ale měl to udělat jinde – určitě už někde čeká čínská prdel, kam se chystá vlézt.
    A zakončím to opět ČT24. Už nevím, která pipka to byla, ale asi zmíněná Lada, co vítala Bradyho na letišti. Starý pán byl v češtině pomalejší, ale stíhal. Pipka přesto měla silnou mateřskou potřebu mu napovídat – kdyby to udělala mně, poslal bych ji někam. Napovídala totiž blbě! Brady říkal (volná citace) „... mluvil se mnou nějaký Fa... Fe..., jméno už nevím...“ a ona místo Forejt napověděla „kancelář Pražského hradu“.
    Politikové většinou opatrně sondují, co jim přinese účast či neúčast na Hradě a na přímou otázku odpovídají často nepřímo. Je tak pěkně vidět jejich pevný postoj.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání