Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
A šiml řehtá (Glosa), 13. 10.

Nadšenci v Martinicích v Krkonoších zachránili budovu nádraží z roku 1870. Ta unikla většině modernizací a velká část technologií i architektury zůstala původní. Dráhy ji chtěly nakonec taky zrekonstruovat – srovnat se zemí, udělat zastávku a vybavit ji moderní technikou. Nadšenci ve spolupráci s dopravní fakultou ČVUT zasáhli, získali pro budovu status chráněné památky a zachránili ji.
    A konec pohádky? SŽDC podala na ministerstvo kultury žalobu, že technické zařízení stanice je zastaralé (čemu nerozumějí lidé z drah ve výrazu zachovat památku?), neodpovídá současným předpisům a navíc není 100% původní – tedy z roku 1870. Účelovost úřednického konání je z toho posledního víc než zřejmá.
Alergeny (Poznámka), 13. 10.

Zbytečná a nesmyslná je direktiva o povinném uvádění alergenů. Je to jen zdánlivě detail – na nich se totiž ukazují plusy a mínusy každého systému. Je to jako u cigaret: když něco škodí, tak to mám zakázat, zamezit přístupu k tomu, a ne opatřit balení odpudivými obrázky. To pochopí i absolvent základní školy s jedinou uzavřenou třídou.
    Rád bych mluvil s někým, kdo povinné uvádění alergenů obhajuje. Rovnou říkám, že ho považuju za člověka mdlého rozumu, stejně jako ty, kdo prosadili povinnost restauracím mít jeden nealkoholický nápoj levnější než pivo. Přece člověk, který má zdravotní potíže kvůli alergiím, nevsadí svůj život na tvrzení někoho naprosto právně i odborně nekompetentního, že v daném pokrmu není alergen, který by ho mohl ohrozit na zdraví a/nebo životě!
    Ani úplně poctivý a úzkostlivý restauratér totiž nemá možnost deklarovanou alergenní čistotu prověřit. To je tak těžké pochopit? Musí dát na to, co tvrdí jeho dodavatelé a ti zase na to, co dodavatelé jejich. Odpovědnost se tak krásně rozmělní a vytratí. Host na jídlo stejně nakonec doplatí (nejen finančně) a nikdo mu nic nedá.
    Člověk se má nejen v tomto případě postarat o sebe primárně sám.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání