Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Zbytečné referendum (Glosa), 12. 10.

Zajímavůstka z Brna. Pořádali tam další referendum ohledně umístění hlavního nádraží. Aktivisté z aliance Referendum 2016 na jeho pořádání tlačili dva roky, ale pak zapomněli včas podat seznam svých zástupců do komise, která na hlasování bude dohlížet. Kouzlem nechtěného tak průběh budou sledovat ti, kdo byli proti němu, ale seznam, dodali včas.
    A co na to známý aktivistický spiritus agent Jakub Patočka? Byl prý „politický zájem“ na tom, aby členové jeho spolku „nemohli na průběh referenda dohlížet“ a obává se toho, že bude zfalšované. K tomu poslal brněnskému primátorovi dopis, v němž mu vytkl malou propagaci referenda. A má v úmyslu vyhlásit za dva roky další referendum.
    Není lepšího důkazu o způsobu myšlení těchto zabejčených posedlých magorů. Na druhé straně, každé další referendum problém odsouvá, což je v tomto případě jen dobře. Názory i odborníků na umístění nádraží se tak liší, že je lepší ho zatím nestavět. A stávající opravovat.
    A co na to občan-Brňan? Nezájem, zívačka. Má jiné starosti.
Genderová propast (Poznámka), 12. 10.

Poměr učitelů a učitelek u nás se odhaduje na 1/10. Kde je genderové zastoupení? Proč s tím aktivisté nic nedělají? Do předsednictví firem, politiky a jinde ženy násilím cpeme, školství nás nezajímá?
    V modelingu berou muži (celosvětově) nesrovnatelně méně než ženy. Opět otázka: proč to nikdo z aktivistů neřeší? Neustále někdo upozorňuje na bezpráví, jež se ženám děje. Muži v téže situaci nejsou zajímaví?
    Závěr? Nikdo to nemyslí vážně s genderovou a jinou rovností, stejně jako s bojem proti kouření atd. Jde jen a pouze o politikum.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání