Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Děti ze mě (Téma), 11. 10.
Také předseda Dětí Země má problém s matematikou. Ve středu napsal, že Brněné v minulém referendu i při jen 25% účasti byli 86 % pro setrvání nádraží na stávajícím místě. Potvrzuje se tak moje hypotéza, že k aktivistům se dávají lidé méně inteligentní, a tudíž profesně neúspěšní. M. Patrik by jistě zajásal, že při pouze jeho účasti by pro nádraží bylo plných 100 % hlasujících.
Drahá cena a procenta (Komentář), 11. 10.

Zprofanovanou a hodně pochroumanou Nobelovu cenu míru (mám utkvělý pocit, že nahradila již zapomenutou Leninovu cenu míru – co do spornosti a tendenčnosti výběru kandidátů) dostal nově kolumbijský prezident. Po desítkách let a stovkách tisíců obětí se mu podařilo uzavřít s povstalci mír.
    No, mír... Odpuštění zločinů nebude dělat dobrotu, protože nemůže. Jak by také mohlo, když se budou setkávat mučitelé a vrahové s pozůstalými obětí? Civilně, ale i třeba pracovně či úředně. Odpuštění není tentokrát v podobě tlusté čáry za minulostí, je to ještě horší. Provinilci budou souzeni, ale pokud se přiznají, dostanou výrazně nižší trest a nebudou muset do běžného vězení. Takové pokroucení práva je něco, co nemůže přinést nic dobrého.
    Mnohé ukazuje referendum, kde občané těsně – rozdílem jednoho procentního bodu dohodu – zamítli. Právně výsledek platí, obě strany prohlásily, že uzavřený mír je nadále platný, nicméně se objevily náznaky, že odzbrojování povstalců bude přerušen.
    Je to Kocourkov a podivná manipulace v jednom. Komentáře a titulky, ty naše, minimální rozdíl výsledku referenda zmiňují jen mimochodem a stydlivě. Přitom to znamená hodně, víc než podobně zamítnutí provozu jaderných elektráren v Rakousku. Těsný výsledek je horší než výrazná převaha, protože výrazně štěpí společnost.
    Titíž komentátoři přitom jednoznačné výsledky referenda v Maďarsku, které zamítlo povinné kvóty přijímaných uprchlíků, bagatelizují z jiných důvodů – malá volební účast. Malá... Účast 44 % místo 50 % přece není malá účast! A 98% zamítnutí je sakra jasný výsledek (43 % voličů je proti). Rozhodně důraznější než 51% účast a 51% ne (proti jen 26 %).
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání