Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Každému jinak (Glosa), 5. 10.

Na chladicí věž chvaletické elektrárny vylezli aktivisté požadující ukončení provozu. Usadili se tam a vyvěšují transparenty. Policie vylezla za nimi, ale jen proto, aby ověřila, že mají patřičnou výbavu a že neriskují.
    Zkuste si dnes jako jednotlivec jen tak někam vniknout a vylézt, pěkně to schytáte. Jakmile se sdružíte, smíte všechno a jste beztrestní. Jak je možné, že se těmto a jiným lidem nic nestane? Slezou, policie je „ztotožní“ a pustí. Možná je někdo obžaluje, ale i to vyšumí.
    Aktivisté mají moc, která jim nepatří, a navíc je dána bezmocí státu s nimi něco udělat. Jsou nebezpeční jak šířením svých bludů, tak posilováním vlastní nadřazenosti.
Třídění abecedně (Zprávy), 5. 10.

V Německu vstoupí od ledna příštího roku v platnost nařízení o abecedním třídění odpadků. Každé písmeno bude mít svůj kontejner a lidé nebudou muset přemýšlet, kam co hodí. Papír do P, sýr do S, ovoce do O, rohlíky pod R... Pečivo do – a sakra. Do P? Pak se ovšem housky budou dělit mezi H a P, zmíněné rohlíky mezi R a P. Jenže P už má přece papír! 
    Úřady budou zpočátku podle mluvčího vlády tolerantní a za goudu, eidam či taveňák v kontejneru G, E či T místo v S (sýry) nebudou postihovat. Občané časem zlepší své schopnosti abstrakce a naučí se zobecňovat.
    Výhodou nové koncepce má být to, že jednotlivé kontejnery budou moci být velké podle toho, kolik odpadků příslušné písmeno vytěží. Návrh opozice zavést samostatné kontejnery pro přehlásky Ä, Ü a Ö byl zamítnut pro zbytečné zatěžování lidí. Ostatně jablka (Äpfel) patří logicky do A, protože se skládají z jednotlivých jablek (Apfel).
    Převratné řešení posílí zemi i ekonomicky, protože přinese 100 tisíc pracovních míst. Odpad se totiž bude svážet 26 různými specializovanými odpadovými vozy na centrální skládku, odkud se společně odveze do spalovny.
    Na webu Der-Postillon.com je řada dalších zajímavých zpráv. Například Angelina Jolie nechá vystřihnout B. Pitta ze všech společných filmů, z jednoho bavorského gymnázia vyloučili studenta, který přes opakované varování své učitelky dělil nulou (v Japonsku při podobné situaci zmizela škola s pěti sty žáky), v Kolíně zřídili první senior box v Německu (analogie baby boxů) a další.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání