Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Chudáci ženy (Glosička), 21. 9.

V Magazínu MfD č. 35 se psalo o seznamkách a jak v nich ženy trpí. Na příkladu jedné ženy, po které všichni muži chtějí primárně sex, přičemž ona chudinka romantická touží po stálém vztahu. Sama říká „všechny chceme partnera a lásku“. Popisuje barvitě, jak jde na setkání a naráží na sexuální burany.
    Jenže pak se ukáže, že za rok na jedné seznamce měla schůzku s 50 muži. Vyspala se s polovinou z nich! Jednou měla čtyři za 24 hodin... Pořád však doufá, že to jednou vyjde a ráno se probudí s partnerem vedle sebe. Už nemá problém se s někým napoprvé vyspat, má sex ráda.
    Nevím, proč nechápe, že jí to nevychází. Ani nevyjde. Taková žena má napsáno všude, kam se podíváš, ne to, po čem touží, ale co chce a co dá.
    A nechápu, proč se jí věnue tolik prostoru jako chu¨dince, která touží jen po čisté lásce.
Jeruzalém (Komentář), 21. 9.

Tanečky kolem zeměpisného atlasu, kde byl jako hlavní město Izraele uveden Jeruzalém, mě přiměly o to, se podívat, jak to je. Ignoroval jsem Wikipedii, protože na tento případ se hodí asi jako názor opilce v hospodě. Máme OSN, ten je nejvyšším arbitrem. A tam najdete, že hlavním městem je Jeruzalém. O čem se tedy vede diskuse?
    V rámci objektivity je třeba dodat, že řada států to neuznává a dává přednost Tel Avivu. Jenže to posouvá celý problém jinam, ani se mi nechce domýšlet, kam. Když státy neuznávají autoritu, kterou si samy založily, je to na pováženou. Rozhodně to však není na smysluplné protesty, protože právně je věc jasná.
    Nicméně je tu ještě záhada, kterou je značný výskyt mediálních diskusí a článků po celém světě v posledních několika měsících, které se problému Jeruzalému jako hlavního města Izraele věnují. Je to náhoda, nebo je náš školní atlas součástí něčeho většího?
    Pokud jde o Palestinu, OSN uvádí jako hlavní město Východní Jeruzalém. A škodolibě připomínám, že palestinský stát není všeobecně jako stát uznáván...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání