Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Promile nestačí (Glosa), 15. 9.

Nápad redakce MfD otestovat, jak se cyklista chová při obsahu alkoholu v krvi 0,8 promile, mezi, již navrhuje Škromach a schválil senát, je dobrý, ale provedení úděsné. Redaktor do sebe kopl plzeň, kterou zazdil panákem. Dosáhl hodnoty 0,9 a zkoušel projet náročnou dráhu mezi kužely. Neupadl, ale několik jich porazil a občas musel dát nohu na zem, aby udržel balanc.
    Co tím dokázal? Jedině svou pitomost. Pijáci vědí, že není promile jako promile. Uvedený způsob pití vede k jiné opilosti než při pomalé konzumaci, o zbytkovém nemluvě. Hlavně však není jasné, proč se ten člověk testoval na komplikované dráze. Je to snad reálná situace? Zodpovědný člověk pod vlivem 0,8 jede většinou opatrně a experimentování mu na mysl rozhodně nepřijde.
Asi ano (Komentář), 15. 9.

Spolupracovník MfD P. Bísek vylíčil historku, kdy skákal z vlaku (MfD 31. 8.). Jde o člověka, který – jak sám upozornil – se před nespecifikovanou dobou vrátil do Čech (jedině to omlouvá jeho neznalost názvu státu, kam se vrátil).
    Jel před půlnocí z Rokycan do Ejpovic, začetl se a probral se až těsně před odjezdem z nich. Vystartoval a z rozjíždějícího vlaku vyskočil do tmy, jak se druhý den ukázalo, blízko před betonovou zídkou. Vyskočil proto, že by dojel až do Plzně a v nejlepším případě by do Ejpovic dojel „někdy pod druhé hodině ranní“. I bez jízdního řádu je jasné, že pán netuší, že mezi půlnocí a čtvrtou ranní u nás jezdí jeden či dva vlaky. Z Plzně rozhodně ne.
    Problém je, že z Rokycan do Ejpovic jede poslední vlak 21.14. V Plzni by byl 21.41 a ve 22.03 mu jede vlak do Ejpovic, kde je 22.22. Takže v žádném případě nejel z Rokycan před půlnocí a spoj z Plzně do Ejpovic měl (dokonce dva). Otázkou je, co tou historkou vypravěč sledoval.
    Když ji vyprávěl synovi, ten mu řekl „táto, ty jsi ale blbej“. Já myslím, že měl pravdu.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání