Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Babiš a Lety jinak (Glosa), 8. 9.

Tance kolem Babišova výroku se čím dál více jeví jako účelové a připravené. Nejprve se bez zájmu médií ukáže, že neexistuje záznam, pouze – dokonce přiznaně – zmanipulovaný přepis. Pak se skoro po týdnu objeví plné informace o táboře v Letech, abychom se nakonec jen tam mimochodem dočetli to, co by mělo zaznít se vším prve uvedeným současně, nebo druhý den.
    Babiš od roku 2013 sponzoruje uznávaný holokaustový projekt Vlak Lustig, v 90. letech vydal Lustigovi několik knih, stýkal se s ním. Při vší neúctě k Babišovi Lustig nebyl padlý na hlavu a s debilem by se nestýkal.
Burky na faso (Glosa), 8. 9.

Slovní hříčka se moc nepovedla, řešení problémů s islámskou komunitou ještě méně. Celá slavná Evropa si neví rady zejména proto, že se nad ní vznáší bič politické korektnosti. Už roky. Naposledy se ukázal tehdy, když po teroristických atentátech ve Francii a Belgii řada komentátorů a politiků servilně vytáhla argument, že ve jménu křesťanství se také páchala pěkná zvěrstva. Rozdíl půl tisíciletí jim zjevně potíže nedělal, hlavně abychom nebyli netolerantní.
    Nemá ani smysl poukazovat na to, kolik omezení čeká na našince v islámských zemích, zatímco jejich obyvatelé si v Evropě často dělají, co chtějí. A teď vůbec nemám na mysli teroristy. V jednom Ohlédnutí jsem zmínil jednoho snaživého novináře, který burky bagatelizoval tím, že zahalené ženy u nás prakticky nejsou. Zapomněl zřejmě na aféru se šátky ve školách. V jiných zemích se ve školních jídelnách omezuje vepřové maso, mění se pravidla pro tělocvik atd. atd., jen aby se muslimové necítili ostrakizovaní. Zakrývání obličeje u soudů se zajisté nějak řeší, obávám se, že místo žen k nim chodí jejich manželé...
    Zákazy koupání v oblečení zahalující tělo, ke kterým sáhli ve Francii, jistě nepatří ke špičkovým opatřením. Je to spíš zoufalý pokus udržet stávající řád upozorněním, že Evropa není muslimská. Na pláži takový zákaz opravdu asi neobstojí, ale v bazénech mají předposraní odpůrci z řad našinců smůlu. Jednak nejde o státní zařízení, ale hlavně hygienické důvody nelze zpochybnit. Stejně se nesmí do bazénu v botách, v nečistém oděvu, oblečený, podnapilý, požaduje se osprchování, neskákání atd., takže lze nařídit, aby koupací oděv vykazoval jisté parametry.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání