Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Nic než špehování (Glosa), 30. 8.

Nic se nezdá jasnějšího než nesmysl špehování potomků v zájmu jejich údajné bezpečnosti. T-Mobile s tím začal a nabízí rodičům službu hlídání dětí. Jakmile opustí nastavená bezpečná místa, dostanou rodiče SMS. Prý to chtěli rodiče. V tom případě bych to nařídil implementovat i jim, aby celá rodina navzájem o sobě věděla.
    Řeči o bezpečnosti neobstojí. Je to šmírování an sich, zejména tehdy, pokud aplikaci děti dostanou bez svého vědomí. Jak to poškodí rodinné vztahy, není třeba dlouze bádat. Každý je svého štěstí strůjcem a každému se kope jeho vlastní jáma.
    Malá prognóza:
  • děti jsou mobilně gramatické a najdou cestu, jak aplikaci odinstalovat/zneškodnit
  • obratem se vyrojí nabídka těchto služeb pro ty, co to neumějí
  • sofistikované rušiče budou vysílat klamné informace, takže rodiče budou v pohodě a děti tam, kde chtějí být
  • děti pomstychtivě nechají do mobilů svých negramotných rodičů nainstalovat podobné sledovače a záhy zjistí, jak oni lžou
  • vývojáři a operátoři budou mít další žně.
Zásoby (Komentář), 30. 8.

Němci nově mají mít doma zásoby jídla na deset dní, pro případ mimořádných událostí. Mimo jiné pitnou vodu, dva litry na den (někde psali dokonce čtyři). Ekonomicky je to náročný projekt – pro občany, pro výrobce je to úžasný kšeft. Pro všechny je to ovšem nepříjemná záležitost z jednoho prostého důvodu: buď budou staré potraviny a vodu vyhazovat, nebo je budou jíst před koncem spotřeby.
    Připomíná mi to historku z nějaké povídky, kdy jeden muž dostával každoročně darem jablka. Měl je na skříni a každý den je prohlédl a nahnilé snědl, aby se nekazila. Za život snědl devět tun nahnilých jablek...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání