Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Rodinný masakr (Glosa), 25. 8.

Na filmy typu Harry Potter, Tolkienova sága a nejrůznější fantasy nechodím, není to můj pohárek vína. Přesto jsem nějaké řízením osudu spatřil, naposledy v televizi konec Avatara. Už jsem psal, jak na mě zapůsobil jakýsi díl Harryho Pottera. Násilí až brutální, vizuálně pro malé děti smrtící podívaná. Masové bitvy v Tolkienovi mi připomněl konec Avatara, kdy dobrou hodinu se vedl úporný boj, kde lidé hynuli po desítkách.
    hledal, ale marně. Pochybuju ostatně, že tam zmíněné filmy jsou. Nemůžou z principu – rodinný film, kde zemřou tisíce lidí, by zabránil kasovním trhákům, kam se rodinné filmy cpou ostošest, v úspěchu.
    Otázkou je, proč to nevadí rodičům? Proč ti, kteří dětem nepouštějí zprávy kvůli brutalitě a vyhánějí je z místnosti při zmínce o střelci v americkém kině či obchodním centru, vedou své chráněné potomky jako dobytčata do kin na porážku? Je přece jedno, že jde o vymyšlený děj (válečný film jim samozřejmě nedovolí), masakr je pořád stejně působivý a v důsledku filmových triků a střihu mnohem působivější.
    Takže, vážení ochranitelé duševního zdraví svých dětí: myslíte, že jednáte konzistentně, kdy Simpsonovy zakazujete (nevhodné kvůli parodování vztahů v rodině) a na Avatara jdete třikrát?
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání