Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Okurková sezóna (Téma), 23. 8.
Sbírat okurky ráno nebo večer, ne v poledne, aby nebyly hořké, není kupodivu babská rada. Hořkost způsobuje látka kukurbitacin, která se vyskytuje nejčastěji u stopky, ale může zasáhnout celou okurku. Tato látka se uvolňuje teplem, proto jsou často hořké okurky pěstované ve sklenících, ať je sbíráme kdykoli.
Gentleman
Veřejný zájem (Poznámka), 23. 8.

Je to hezké, jak se naši komentátoři stavějí na stranu „občanů“ v případě omezování nakládání s vlastním majetkem v případě chystané novely, která má omezit právo majitelů nemovitostí. Jim může obec uložit, aby pozemek zpřístupnili pro průchod turistům, kteří putují po značených stezkách.
    Autor jednoho komentáře tento postup hájil tím, že se týká nepatrného počtu majitelů. On sám to prý zažil jen dvakrát. Dotyčný zjevně neví, co je málo a co hodně. Podle mého je dvakrát dost na to, aby se uvažovalo o pečlivé úvaze o formulaci. Je-li pozemek-louka oplocen, musí majitel plot strhnout? Musí povolit průchod i zahradou se záhony či zvěří?
    Zdánlivě banální otázky nelze v žádném případě ponechat na „zdravém“ rozumu. Průchod pastvinou s dobytkem je ukázkou toho, co zajisté zdravý rozum požadovat nebude. Ani ve veřejném zájmu...
Gentleman
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání