Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Venušin humbuk (Komentář), 18. 8.

Manévry kolem stěhování Věstonické Venuše na analýzu materiálu jsou krásnou ukázkou zbytečnosti a nicoty v uvažování. Nebyl by přece problém ji dát do tašky a s pouzdrem přenést do patřičného výzkumáku, tiše prozkoumat a vrátit zpátky.
    Ne. To se musí nejprve rozvířit dění kolem příprav, zdůraznit bezpečnostní opatření, ukázat těžkooděnce s odhodlaným výrazem, nechat promluvit desítky expertů... Pak Venuši okázale převézt na místo. Asi jako když do soudní síně příslušníci maskovaných jednotek ostentativně dovedou v řetězech člověka obviněného z nezákonného převádění peněz na svůj účet.
    K čemu to je? Proč se dělá z nezajímavých událostí okresního formátu událost století, zatímco opravdu důležité problémy a dění se ploše okomentuje a nechá být? Malá útěcha je v tom, že je to hra, že Venuše je už dávno na místě a důstojní vědci v bílých pláštích a rouškách se jí bez pozornosti médií pietně věnují...
    Rád bych tomu věřil, ale nemohu.
    Na závěr malá poznámka: jedna snaživá pipina na ČT24 označila informování o jakési události před lety za mediální humbuk. Zjevně netuší, co to slovo znamená. Jinak by věděla, že právě její médium vydatně k tomu humbuku přispělo.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání