Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Nevýznamný detail (Téma), 12. 8.
Německé SIM karty, které dominují mediálnímu zpravodajství o úniku informací o chystaných raziích, mě vedou k tomu, že jsem přestal tento případ sledovat. Domnívám se, že je jedno, jaké karty to jsou, jestli německé nebo papuánské, protože z toho nikdo nic věcného nevykřesal a nevykřeše. Že by Německo zasahovalo do práce naší chrabré policie?
Úředník nade vše? (Poznámka), 12. 8.

Celní úřad pokutoval jednoho podnikatele za to, že o něm ironicky psal na svém webu. V dopise jim říkal sebranka a lemplové, protože ho buzerovali kvůli zaplacení již zaplacené faktury. Jiný muž má problémy proto, že Šlachtu na webu nazýval traktoristou. Prý je to urážka takového kalibru, že být trest smrti, oba už nežijí...
    Kdyby byl první duben, chápal bych to, ale takto se ošívám. Ne že bych se bál, přestože jsem taky jednou nohou v průseru, anžto mě velkopanské chování úřadů taky vytáčí. Jen vím, že pokud existuje zákon na ochranu cti úředníka a neexistuje zákon na obranu člověka na druhé straně přepážky, je něco špatně.
Plot jako plot (Glosička), 12. 8.

Komentář k 30. výročí, kdy psi na hranici s Rakouskem smrtelně poranili východního Němce při pokusu o útěk má dvě chyby. První je, že ho neroztrhali, ačkoli to tvrdila i ČT24 a další. Potrhat není roztrhat a žonglovat s těmito významy je podlé.
    Druhý je, že plot je stejný, ať ho staví ten či onen tam či jinde. Dnes stojí a stavějí se ploty po Evropě (i jinde) kvůli nežádoucím migrantům a ať se to obhajuje tím, že dřív oddělovaly a dnes chrání, je to zbytečné. Každý plot plní oba účely a plní je v zájmu jedněch proti druhým, bez ohledu na ideologii. Vždycky je to současně krajní a efektivní řešení.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání