Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Trapas (Poznámka), 10. 8.

Předlistopadový expremiér Štrougal je podle soudu vinen, ale souzen nebude. Přesněji řečeno ve funkci ministra vnitra (1961-1965) zodpovídal mj. za ostrahu hranic a za jeho éry zahynulo na hranicích 33 lidí (z asi 300 celkem). Jenže mu dnes kladou za vinu ne ta úmrtí/zabití, ale to, že neupravil vyhlášku, která elektrické ploty zavedla, a neseznámil potenciální uprchlíky, že jim hrozí nebezpečí úrazu proudem. A podle dnešního výkladu je takový plot zbraň,
    To už je ovšem právní Kocourkov. Zjevně žalobci nevěděli kudy kam, tak aspoň vytáhli s hloupými formalitami. Že jsou dráty pod proudem, se vědělo, i když ne v oficiální vyhlášce. Ani cedule by uprchlíky neodradila, viz NDR. Považovat plot za zbraň je umělá konstrukce, stejně jako se to zkoušelo s autem. To právně ani věcně neobstojí. Takovou zbraní je i kámen...
    Nedbalostní Štrougalův čin je horší výsledek než jeho absence jeho souzení. Pro ty mrtvé přímo výsměch.
Zákon pro lásku (Glosa), 10. 8.

ÚS svým nálezem určil, že střídavá péče není vždy ideální. Tím bohužel podpořil ty, kdo se záměrně odstěhují tak daleko, že chudák dítě dostane k dosavadnímu strádání další – náročně cestování sem tam. Dítě na tom však ani tak nezískalo, protože to hlavní, dohoda rodičů, nevznikla. Ostatně žádná zákon to ani nezaručí, protože nemůže.
    Dočetl jsem se, jak je tomu v USA – prý to mají vyřešené. Posuďte sami. Rozvedení rodiče se sice mohou odstěhovat, ale jen do 30 mil. Nový partner nesmí bez souhlasu expartnera přenocovat v domě, kde jsou zrovna stěhovavé děti. Pokud jeden rodič nemá čas se děti postarat (služební cesta, nemoc), musí nejprve požádat expartnera, až pak smí využít příbuzných, natož hlídání.
    Toto že je lepší? Akorát více buzerace pro rodiče, ale dítěti to příliš nepomůže. Není tam totiž nařízen zájem, laskavost.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání