Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Zákaz je nejjednodušší (Téma), 3. 8.
Praha omezí seqwaye na chodnících a na silnici je nepustí. Jednoduché. Magistrát se opět nezajímal, jak je to jinde ve světě. Bylo by to pracné – je to totiž pokaždé jiné. Cyklostezky se také neřeší, ale zakázat kola si nikdo netroufne.
Vývoj nezastavíš, ale... (Glosa), 3. 8.

Avast koupil AVG. Tato zpráva má pro mě zvláštní význam. Znám majitele a vývojáře Avastu (dříve Alwilu), znal jsem původní majitele a vývojáře Grisoftu, výrobce AVG. Byla to tehdy počátkem 90. let dobrá parta lidí z řady antivirových firem, z nich dnes zůstaly tři (slovenský Eset), teď už dvě.
    Na Invexech a různých konferencích a firemních setkáních jsme zažili jak vášnivé diskuse, tak noční tahy. Kupodivu jak šel čas a společnostem se dařilo lépe a lépe, kamarádství a paření ubývalo. První odpadlo AVG, po koupi holandskou firmou odešli po čase v podstatě všichni z původní party. Alwil se přejmenoval a nechal do sebe vstoupit zahraničního investora. Jedině Eset je tuším pořád v rukou původního zakladatele.
    Nevím, jak to teď kde vypadá, už řadu let jsem se, a pokud vím, ani bývalí kolegové, s „kluky“ neviděli. U českého dua se změnilo společně jedno, a tím je komunikace se zákazníky. Neliší se od té u jiných velkých firem. Problémy se řeší přes odkazy na databáze dotazů, uživatelsky pracným monitorováním chování programu a zasíláním mohutných logů. Lepší je si často pomoci sami – opětovnou instalací, i když ani ta problémy nevyřeší.
    Jejich programy se už zdaleka neomezují jen na antivirové a ochranné služby. Nabízejí řady zbytečných funkcí jako hlídání aktuálního softwaru, mazání nepotřebných záznamů v registrech, vnucování aktualizací, údajnou optimalizací počítače, nejnověji skenování ovladačů a nabízení aktualizace těch zastaralých. Tuto fázi už mám naštěstí za sebou a vím, že je to cesta do pekel. Pouhé datum nedělá ovladač nepoužitelným, řada knihoven je sdílená a další ovladače jsou přizpůsobeny těm „starým“.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání