Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Buďme na sebe hodní (Glosa), 28. 7.

Zavražděný francouzský farář doplnil prakticky každodenní násilné události ve Francii a Německu posledních dní. A co vychvalovaná západní společnost dělá? Nic.
    Kromě bezzubých prohlášení, že cílem těch akcí je vnést neklid do našich řad a že se nedáme, kromě pseudoracionálních prohlášení, že je třeba se smířit s realitou a žít s ní, kromě nebezpečných prohlášení o nutnosti smířit se kvůli větší bezpečnosti s omezením demokratických svobod (samozřejmě ne pro útočníky, ale pro ty ohrožované), se neděje nic.
    Ono se také nic moc s takovou dít nemůže. Nelze proti něčemu bojovat a současně to omlouvat a chápat. Za všechno mluví prohlášení církevních činitelů, že zavraždění kněze je tragédie, ale nesmíme se dát cestou odplaty. Musíme zůstat stejní, nesmíme opustit hodnoty jako svoboda, úcta k jedinci či křesťanství.
    Nejde o útoky vyšinutých jedinců. Ti jsou jen tykadly. Jde o souboj civilizací. A v boji, kdy jeden bojuje nefér a druhý ctí pravidla, má šanci kdo asi?
Pravidla bez pravidel (Poznámka), 28. 7.

Nehoda na Orlíku, kdy vodní skútr zabil dívku na pramici, vyvolala řadu diskusí a jako většinou se mluvilo o něčem jiném. Ignorovalo se, že na vině byl jeho řidič. Když se na silnici stane smrtelná nehoda, taky se neřeší otázka, jestli mají/smějí auta po té které silnici jezdit? Proto nemá smysl hledat další zákazy a omezení. Vůl pojede jako hovado kdekoli.
    Někde jsem četl, že skútr patří na moře, protože tam je místa dost. Větší hloupost jen tak nenajdete. Dotyčný zjevně nikdy moře neviděl, neslyšel o smrtelných úrazech jak plavců v místech, kde už nebyly bóje, či vynořivších se potápěčů zasažených projíždějícím člunem.
    Přitom i zde jsou stanovená pravidla, jak se chovat – jak pro plavce, surfaře, potápěče aj. tak pro jezdce na rychlých strojích. Taky podle všeho zbytečně.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání