Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Stěhování národů (Glosa), 22. 7.

Tento text vznikl dřív než ten úterní, nezávisle, ale moje úvahy jsou podobné..
Článek s provokativním názvem „Je na řadě genocida bělochů v Evropě?“ vyšel v Lidovkách minulý týden. Sepsal ho etnograf M. Zelený a zašel hodně daleko. V odvaze napsat to, o čem mnozí raději ani neuvažují.
    Sklízíme ovoce dávných kolonizačních aktivit. Tedy my přímo ne, protože jsme žádné kolonie neměli, ale jiné evropské státy, zpravidla členové EU. Ti, po otevření hranic obyvatelům zemí, jež kdysi vlastnily, mají morální povinnost přijímat utečence z bývalých kolonií. Na rozdíl od nás.
    Zelený upozorňuje na to, že míchání ras a stěhování národů tady bylo vždy, ale svým způsobem bylo přirozené. Byl tak čas na tolik opakovanou integraci. Poprvé se to ve velkém nepovedlo před pár sty lety, když se masově dováželi otroci do Ameriky (obou), která s tím má dodnes problémy.
    Evropa má na usazení migrantů ne staletí, ale roky, nejlépe jedno volební období, píše Zelený. De facto se odstartovalo umělé křížení ras, ovšem neřízené, živelné, nekontrolovatelné. Na jeho konci může být zánik bílé rasy, její genocida, nazveme-li situaci podle Zeleného pravým jménem. On sám naštěstí má kam migrovat. Jeden indiánský kmen v Amazonii ho přijal za svého. A tlačenice tam nebude...
    Na článek reagoval jeden čtenář otázkou, co je to evropanství? Jestli bílá kůže, nebo ochota přijmout a žít podle hodnot tolerance, individualismu a humanismu. Podle něj to druhé. Já mu jeho pravdu rád potvrdím, ale až tehdy, až ji budou vyznávat také a především noví „Evropané“. Do té doby dám přednost bílé kůži. Dokud ji mám na sobě...
    Ozval se i poslanec Zlatuška, který autora setřel. Podobné předsudky prý vedly k brexitu. Nakupil řadu nesmyslů ukazujících, že je především nemyslícím politikem. Západní země se podle něj taky nepodílely na instalaci komunismu ve východní Evropě, ale přesto nám pomáhaly. Západní státy se na nástupu komunismu podílely přímo tím, že v roce 1938 vlezli Hitlerovi do prdele.
    Zlatuška interpretoval Zeleného úvahy o probíhajícím sociálním inženýrství při míchání ras v Evropě  jako oslavu Mengeleho aktů. To už je hodně nevkusné. Tvrzení, že nám hrozí genocida ducha, ne bělochů, se v tomto případě naplnilo. Zlatušku to už postihlo...
    Opravdu nemám starosti, jak nějaký mudrlant psal, jak vysvětlím svým vnukům, proč jsme nepomohli milionům novodobých (e/imigrantů). Mám starost, jestli bude komu co vysvětlovat. Ušlechtilost nikdy nebyla zárukou správného jednání, není a ani nebude.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání