Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Zlatí homosexuálové (Poznámka), 21. 7.

Titulek „Výbor pro sexuální menšiny pracuje na zavedení práva zvolit si pohlaví. I bez operace“ nemohl nezaujmout. Jde o to, že sexualita nemá být považována za něco daného, ale má být věcí práva na volbu. Je pravdou, že gen homosexuality nebyl nalezen, ale dělat z toho, že jde o věc volby, je odvážné. A nebezpečné.
    Zcela by to převrátilo rodinné hodnoty, které už tak dostávají na prdel. Nemyslím, že rodinné hodnoty jsou samy o sobě něco, co nás spasí. Je to však nezbytný prvek názorového a hodnotícího konzervatismu.
    Není problém zpochybnit jak počet tak pohlaví prvků v tomto svazku. Jenže toto zpochybnění nemůže vycházet jen z racionální logiky, to bychom mohli opět házet nedomrlé novorozence a nemohoucí seniory ze skály. Přece pouhá možnost nemůže a nesmí být důvodem pro nový kánon! Zdráháme se postihovat zločiny dětí mladších 15 let či sex s nimi, ale na druhé straně příliš velkoryse přijímáme podobné novoty jinde.
    Slova mají svůj význam nikoli proto, aby lingvisté měli práci, ale proto, že jedině tak se můžeme spolu bavit a domluvit. Rodina je rodina, dva homosexuálové tvoří svazek, rodinu nikdy. Člověk, tablet a pes nemohou tvořit ani zákonný svazek, i když by to mnozí uvítali.
    Pokud právo na volbu pohlaví projde, navrhuju, aby to bylo jako u změny pojišťoven: jen jednou za rok v prvním pololetí...
    P. S. Tento článek není namířen proti homosexuálům.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání