Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
I velcí blábolí (Glosa), 20. 7.

Elon Musk (elektroauto Tesla, raketový nosič Space-X aj.) v jakési přednášce řekl, že žijeme ve virtuální realitě. Šance, že to tak není, je jedna ku miliardám. Hypotéza se opírá o úvahu, že pokud existují civilizace schopné vytvořit simulaci vesmíru či jeho části, téměř jistě samy v takové simulaci žijí.
    Tuto s prominutím myšlenkovou sračku samozřejmě s rozkoší sobě vlastní rozmazávají média po celém světě. Nikdo se nepozastaví nad řetězcem nepravděpodobných úvah a jejich nepravděpodobnými souvislostmi. Vědomě používám slovo pravděpodobnost v tomto významu, který je mu na hony vzdálený. Nesmysl lze vyvrátit pouze nesmyslem.
Něco je špatně (Poznámka), 20. 7.

ÚS se zabýval právy cizinců u soudu. Je třeba je bedlivě poučit s ohledem na jazykovou bariéru o jejich právech, jenže tlumočníci překládají jen souhrn, myšlenku, protože prý nejde překládat vše. Tady jsem se zarazil: má se minimalizovat jazyková nevýhoda cizinců a současně nepřekládat vše?
    To není vše. Poškozený se může domáhat přezkumu z důvodu špatného pochopení a tlumočení, protože existuje zápis z jednání. Jenže ani ten není bez chyb a úplný! Tak jak se má v tomto Kocourkově člověk domáhat svých práv, když ani neví, že byl poškozen?
    Ještě že nezaznělo, že slušný člověk se u soudu neoctne...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání