Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Tolerance (Téma), 19. 7.
Nápad povolit řidičům pár piv a za promile navíc automaticky odebírat řidičák není špatný. Akorát bych nastavil jinak stupnici. Beztrestnost bych snížil na 0,3 promile a za každou desetinu nad bych dal měsíc zákazu bez možnosti odpuštění. To by eliminovalo pokušení těch, co podle politiků zneužijí tolerování.
Který atak bude poslední? (Glosa), 19. 7.

Bezmoc a sterilita myšlení – to jsou průvodní jevy dalšího teroristického útoku ve Francii. Je to jako podle kopíráku. Přijmou se masivní bezpečnostní opatření – proč? k čemu? Opatření má přece něčemu zabránit. Je to, jako kdyby se v Praze porvali fotbaloví fanoušci, a policie následně obšancovala všechny stadiony v republice. Francouzi by mohli zakázar náklaďáky... i jako hračky.
    Politikové vyjadřují soustrast, předhánějí se, kdo bude první. Říkají „nikdy“, „razantně“, „nepřipustíme“... Že jim to není divné? Přece se to stalo, a stane, tak jaképak nikdy?
    Ti mrtví v Nice a předtím a potom jinde jsou oběti neschopnosti společnosti řešit akce jednotlivců či malých skupin. A říkám to bez obalu – přehnaného multikulturalismu. Infiltrace cizích etnik do společnosti má své vnitřní meze, ve kterých je schopná cizince vstřebat a popasovat se s nimi.
    Ale stejně jako v případě atomové bomby existuje jakási kritická hranice, po jejímž překročení dojde k neřízené explozi. Nemusíme nic složitě vymýšlet a bádat, stačí se podívat do historie. Vždycky, když nájezdníků bylo víc než dost, zvítězili. I bez boje. Prostě původní kulturu převálcovali.
    Předposraní politickou korektností poukazujeme na to, co se dělo ve jménu křesťanství. Jenže to bylo před mnoha sty lety, v naprosto jiné situaci společenské, technologické, ekonomické... Historie se opakuje, akorát řádově v nesrovnatelně masovějším měřítku. Pomůžeme milionům uprchlíků a neuchráníme desítky našinců.
    Vydáme se také posléze na cestu? Přijme nás někdo?
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání