Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Zip sem, zip tam (Téma), 15. 7.
Jedním z mýtů je zipování na silnicích. Je to zajisté způsob jak organizovat dopravu při souběhu dvou jízdních pruhů do jednoho, ale tvrdit, že lépe využívá oba pruhy a zvyšuje propustnost, je mylné. Propustnost je dána kapacitou místa zúžení, jestli jeden pruh jede a druhý převážně stojí, je stejné, jako když se zipuje.
Smířit se? (Komentář), 15. 7.

Paní Michaláková přišla o děti a naději zřejmě definitivně. Norský soud jí odebral rodičovská práva k dětem. Nevěří matce, že je schopna se o děti postarat. V této souvislosti mu vadí, že se obrátila na média. Navíc synové k matce ani nechtějí, což je další argument pro odebrání.
    Případ má dvě roviny. Jednu tvoří neprokázané obvinění z domácího násilí a/nebo zneužívání dětí, druhou šestiletý distanc matky od dětí s prakticky nulovým kontaktem určeným soudem. Jeho následkem je odmítání dětí s matkou se vidět. Tady je na rozdíl od neprokázaného obvinění vina úřadů nepopiratelná. (Mimochodem – Kamberský z Lidovek tajemně naznačoval, že podmínky v rodině byly nedobré. Samozřejmě neuvedl ani ň indicií.)
    Výsledkem je rádoby věcné konstatování že s ohledem na šestileté odtržení dětí od matky je v jejich zájmu, aby kontakt byl definitivně ukončen a právně zakázán. Návrat matce by pro ně byl horší. Říkají to odborníci a není důvod jim nevěřit. Jen si tak říkám, jak by na to reagovali rodiče dětí za války odvlečených do německých rodin...
    Zůstává jen hořká pachuť. Děti si patrně na rodiče už nikdy nevzpomenou, chybět jim nebudou. O otci se toho moc nepíše, ale u matky je jisté, že jí do smrti zůstane pocit křivdy. Nikdo jí nemůže upřít, že o děti bojovala. Možná netakticky, ale to je opravdu tak závažné? Má člověk v úzkých dbát především na to, jak jeho snaha působí? Děsí mě, kolik lidí dává za pravdu úřadům a odvolává se na něco pravdy na šprochu. Všem jim upřímně přeju, aby je potkalo něco podobného.
    Poučení? Když jste v průseru, držte hubu, jinak to bude ještě horší. To, že se bráníte, je přece důkazem toho, že si neumíte poradit.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání