Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Brexit (Komentář), 7. 7.

Jak se dalo čekat, jen málokdo z politiků se dokázal popasovat s výsledkem referenda. Potentáti EU se chovají jako prvničky. Schulz nutí Británii k urychlenému odchodu bez ohledu na pravidla. Ta ostatně Unie s rozkoší porušuje ve jménu vyššího dobra neustále. Junker nehodlá nejen odstoupit, ale ani vyvodit jakékoli, i jen minimální, poučení pro EU. Jen strach a děs z toho, že by se jiní k možnosti odstoupení přidali.
    A máslo na hlavě mají i občané. Milion Britů záhy po referendu požaduje peticí nové referendum s jinými parametry, „kvalifikovanějšími“. Když to ani pak nevyjde, holt vyvoláme další referendum s ještě lepšími parametry, až dojdeme k požadavku na zákaz referenda o vystoupení...
    Absurdní vývoj dokresluje to, že se řeší problém angličtiny jako úředního jazyka! Místo aby se přešlo k sebereflexi a oživení myšlenek jednotné, nikoli jediné Evropy, zabýváme se nesmysly v podobě odpojení angličtiny, neb podle pravidel nadále být používána nemůže. Nic snad líp neukazuje slepou cestu, po níž se kdysi EU vydala. Pyšné proklamace o světové hegemonii nedopadly podle zbožných přání, ekonomicky Unie pajdá na všechny čtyři.
    Experiment nevyšel ani v mírové oblasti. Nesmyslně udělená mírová cena nemůže zakrýt to, že Evropa je bez válek proto, že... Nevíme! Není žádný přímý ani nepřímý důkaz, že válečné konflikty jsou dílem sjednocené Evropy. Už proto, že neznáme ony mechanismy, stejně jako neznáme mechanismy podnebí a klimatu.
    Polská televize zveřejnila dokument, podle nějž budou Němci a Francouzi požadovat kromě povinného přerozdělování uprchlíků a zavedení jednotných daní také jednotnou zahraniční politiku a zrušení národních bank.
    Trocha pokory a sebereflexe by dnešním vůdcům neškodila. Jenže takové myšlenky jsou jim cizí.
Kdyby hloupost nadnášela... (Glosa), 7. 7.

Ondřej Brzobohatý si změnil příjmení. To, rodinné, vyvážené zlatem, nahradil jménem matky. Ne snad proto, že by se na otce provalila spolupráce s StB či porcování Otýlie Vranské, ale kvůli světovosti. Synek má totiž velké ambice a hodlá prorazit do světa. Tam mu příjmení Brzobohatý, které prý dělá potíže i našim moderátorům (to snad není možné, aby řekl), překáží, tak si zvolil matčino.
    Kdyby jen to. Mlží. Prý bude používat obě příjmení Brzobohatý i Gregor. To první jako umělecké. Přesněji řečeno se bude psát Ondřej B. Gregor – B. je to Brzobohatý... Ondřej s “ř” mu kupodivu v zahraničních ambicích nevadí. Úředně však bude jen Gregor.
    Tak máme žalostnou bramboračku blábolů. Ke světové slávě musí být možná Gregor, ale na smlouvách by Brzobohatý mělo stejnou váhu. Klidně si mohl Gregora vzít jako umělecké, k tomu žádný papír nepotřebuje.
    Ona matka se taky pěkně vytáhla. Ne že by nemohla mít milence o polovičním věku, ale kdákat to do světa může jenom slepice.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání