Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Šílenství (Dovolená), 28. 6.

Podle nejnovějších statistik se na YouTube objeví 400 hodin videí za minutu, před pěti lety to byla slabá osmina (48 hodin). To máme 24 tisíc hodin za hodinu, 576 tisíc hodin za den!! U nás to pro věkovou skupinu 15-69 činí 4,6 milionu lidí/měsíčně (153 tisíc denně). Každý z nich na něm denně stráví v průměru osm hodin. Celosvětově zaznamenává YouTube miliardu připojení/uživatelů měsíčně (2013, ale podle všeho se to už významně nezvyšuje).
    To jsou děsná čísla. Pokud jsou pravdivá, je na místě otázka po smyslu existence YT a po smyslu jednání těch, kdo tam ty hodiny rvou. Takový přetlak přece nelze konzumovat, ani se v něm vyznat. To už je snad horší než posedlost Facebookem.
    Ta potřeba se sdílet je mi nepochopitelná a cizí. To je sociálně patologický jev. I lidé, kteří si zakládají na tom, že nepropadají stádnosti, ba i moji nejbližší, pilně hrnou na internet informace o sobě a tom, co dělají. Současně však tito nadhledoví uživatelé trvají na tom, resp. sami sebe a okolí přesvědčují, že zrovna oni jsou jiní než ostatní uživatelé. Že to dělají jenom někdy (denně).
    Je to stejné jako ono okázalé pohrdání televizí – nemám ji, nesleduji ji a když, tak jenom dokumenty na ČT2 (tato mantra opravdu dodnes přežívá). Tím se stavějí na piedestal někoho lepšího. Zajímavé, že do pohrdání se taky dostaly noviny (ale internetové verze ne), zatímco rozhlas si z nějakého důvodu drží punc čistoty a férovosti.
    Připadám si jako deviant: čtu noviny, dívám se na televizi a v rádiu poslouchám jenom hudbu, protože jsem si odvykl jen tak sedět a přijímat informace. Dokumenty na ČT2 sleduju vzácně, protože klišé, na němž jsou ty současné založené, mě popuzuje. Málo faktů a příliš mnoho omáčky. Ale nikomu to nevnucuju.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání