Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Citát týdne
Nicolasi Sarkozy,
nekoukej mi na kozy,
koukej radši na vlka.
Zdraví tvoje Karkulka
J. Vodňanský, textař

Ohlédnutí (A týden uplynul), 27. 6.

* Policejní šlachtárna pokračuje obviněním policejního prezidenta, čímž se z celého případu stává typický český politický guláš – přestávám to sledovat. * Výrok Camerona, že v referendu o vystoupení Británie z EU, se rozhoduje o příštích generacích, je pravdivé pro obě varianty – nejen pro tu zůstat... * Situace v „elitních“ policejních útvarech narušuje jedno zásadní pravidlo: stejně jako armáda to není demokratický spolek či civilní podnik – je tedy vyloučeno, aby se plukovník choval vůči generálovi jako kolega v zaměstnání. * Od počátku bylo zřejmé, že největším problém hlasování Británie o setrvání v EU není výsledek, ale jeho těsnost – malý rozdíl bude velký problém. * Koméda veliká se odehrála, když bezpečnostní výbor měl vyslechnout Šlachtu, Komárka a další herce z panoptika: jenže se naši milí poslanci podle očekávání nedohodli ani na programu jednání – takže klid, policejní „reforma“ nikoho neohrožuje. * Předreferendové prohlášení Junckerse, že pokud je o vztah k Británii, je konec ústupků ze strany EU, nepochybně přispělo k výsledku. * Takže Británie z Unie odchází, výsledek je docela těsný, ale jisté je jedno - Británii se hůř nepovede a EU líp také nebude. * Je chyba, že Cameron odchází, protože výsledek není jeho chyba či prohra - není úkolem politika vychovávat voliče, ale plnit jejich požadavky. * Reakce Unie je podle očekávání směšná - ozývají se hlasy po utužení jednoty. * A hlavně: Unie má pořád 28 členů a odchod Británie není nezvratný. *
Bospor a prdel (Editorial), 27. 6.

Pondělí. Vyjel jsem preventivně osobákem, aby mi neujal spoj v Brně, protože jsem potřeboval být po jedné v Praze. V Brně je u nádraží nový bufet, kde jsem si dal dršťkovou polévku za 40 korun, kterou bych kuchaři hodil na hlavu. Pak mě soucit přiměl dát holce s příběhem o ztracené peněžence padesátku, jen abych měl od ní pokoj. V Praze jsem si v nové kavárně vedle Muzea, bývalý parlament, dal po schůzce kvůli kšeftu nemastnou neslanou polévku a opravdu hnusné maso se šťouchanými bramborami, za stovku. Vyhozená dvě kila za rozkoš bez rizika.
    V Kralupech jsem pokračoval v balení, přestože objednané krabice nedorazily, měl jsem ještě zásobu. Podařilo se mi opět zakopnout o elpíčka, stejným palce,. Už aby to bylo za mnou.
Úterý. Den věnovaný balení se uzavřel večer, kdy už v krabicích byla většina věcí, ale pořád ne zdaleka všechno. Našel jsem řadu kuriozit nasbíraných během života, vysvědčení ze základní školy, fotky z mikulášských besídek aj.
    V pondělí večer jsem se díval na ČT art, kde dávali záznam z obnovené premiéry pásma s Úsměvem idiota. Následovaly Krásné ztráty s Vodňanským, který opravil Prokopa při citování veršíků Chtěl jsem vidět Bospor, Dardanely, zatím sedím doma na prdeli. Prý tam „doma“ není. Já jsem původní představení viděl a přísahal bych, že to tam bylo. Už kvůli metru tam být musí. Začal jsem pátrat, ale došlo mi, že ani nahrávka z té doby není důkazem. Tím je jenom někdo, kdo byl na představení před tou nahrávkou. Najde se takový svědek?
    Zabalil jsem další krabice.
Středa. Objevil jsem, že Leo Expres vylepšil web, takže je konečně použitelný. O půlnoci z úterka jsem našel spoj do St. Města (u UH) za 113 Kč! K tomu 32 Kč do Kyjova a jsem za 133 ká na místě (o půl hodiny déle, než když mi neujede v Brně přípoj, o hodinu dřív, než když ujede), takže 73 ušetřím. Kromě toho mám důkaz, že 160 se jezdí nejen spoji ČD a nejen na trati do Ostravy a to pendolinem.
    Odpoledne jsem zaskočil do Vracova na koupaliště, jinak jsem začal pokračovat v dokončení podlahy v bílém pokoji. Navečer přijela DD, poseděli jsme venku, ale na den po letním dni byla brzo tma.
Čtvrtek. Dopoledne jsem se nechal ostříhat, nakoupil jsem trika a plavky a kraťasy. U těch posledních jsem skřípal zubama. Nikomu neberu zálibu v kraťasech s nohavicemi do půli lýtek, akorát v tom většina populace vypadá jako želvy ninja. Zlatý řez je patrně módním návrhářům neznámý. Pokud člověk nemá nohy jako Vojta Dyk, nemůže se na sebe ani podívat. No co už nadělám.
    Odpoledne jsem dokončil podlahu. Trvalo to, protože zeď je křivá směrem k té sousední, takže palubky musím zkoseně krátit. Měl jsem z prdele kliku: poslední palubka vyšla akorát, i s technologickým fukem u zdi. Takže stihnu v červenci do bílého pokoje uložit věci a zařídit jimi uvážlivě růžový.
    Nestihl jsem koupání... Zato jsem posekal celou zahradu za 45 minut – jel jsem na pětku. Za týden bych měl problémy, takže jsem trochu odbyl estetiku. Do Šidlen jsem se vydal až po sedmé, JL se právě chystal postříkat vinohrad a s velkorysostí jemu vlastní mi motorovou konev půjčil. Byl jsem hotový za deset minut, dokonce mi vyšel zbytek jeho postřiku. Pak jsme poseděli s dalším kamarádem u piva, na víno jsme v tom dusnu neměli chuť.
Pátek a víkend. Velice krátké líčení začnu výsledkem britského referenda. Inu, máme, co jsme chtěli. Jestli je to dobře nebo ne, se uvidí po létech. Nevěřme znalcům, vědí prd, což už prokázali mnohokrát. Klima a politika jsou pro společnost velkou neznámou a dobře tak.
    Odpoledne se máme setkat s DD v Brně, plánujeme zajít na odpolední koncert Laury a jejích tygrů, pak na letiště a před půlnocí Rhodos. Snad nebude pilot frustrovaný z výsledků referenda...
GD bude vycházet, pokud jsem neudělal chybu, samozřejmě bude ofline. A jsem věru rád, že tu nebudu právě tento týden a nebudu muset sledovat komentáře k odchodu Británie a podléhat pokušení je komentovat. Za sebe musím říct, že jsem odchod uvítal, a utvrdily mě v tom jak vyjádření před, tak zejména reakce po referendu. Ona by si Unie v případě setrvání Británie začala moc dovolovat..
Podvod mediální (Meditorial), 27. 6.

Software v autech Volkswagenu, který předstíral jiné výsledky emisí, než jaké naměřil, nebyl podvodný, jak pravila pipina v ČT24, ale nanejvýš podvádějící. Podvodné bylo jednání šéfů automobilky, kteří o něm věděli.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání