Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Překvapení? (Glosa), 17. 6.

Média objevila problém dronů. Už před drahnou dobou opěvovala zásilkovou službu os Amazonu, který takto chtěl dodávat zákazníkům balíčky. Samozvaní experti se předháněli ve vyčíslování přínosů a možností, které tato zásilková inovace umožní. Nikdo ani náznakem nezmínil regulaci, kterou zaplněné nebe bude potřebovat. Ani to, že ve světě se začaly první problémy objevovat a řešit.
    Není to poprvé, co se evidentní potenciální problém nezmiňuje v době, kdy už je na stole. Netuším, proč. Teorii spiknutí či nepřiměřený vliv médií na chod společnosti jen nerad odkládám, seděla by.
    Takže se teď u nás se vší vážností a odpovědností těch, co jsou povzneseni důležitostí problému, jenž ventilují, diskutuje o samozřejmých banalitách právního a věcného postavení dronů. Zákony a normy přitom existují, chrabří poslanci zajisté po měsících diskusí dojdou návrhu zákona o dodržování těch stávajících.
    A až dojde na první vážný střet dronu s letadlem či nastane jiná kolize s velkými následky, najdou se moudří a nekompromisní politici požadující nápravu a vyvození odpovědnosti. Do té doby se nic zásadního nezmění.
Babišova evoluce (Poznámka), 17. 6.

Když jsem včera ve zprávách sledoval Babiše a Chovance v rozhovoru s moderátorem ČT24, musel jsem žasnout. Babiš se zarážející samozřejmostí tvrdil, že ANO a koalice neodejde, protože by skočilo na špek pasti připravené ČSSD, která je chtěla vyštípat!
    Jeho výroky za posledních několik dní byly tak průhledně dětinské, že se zdálo, že se z nich nevyhrabe. Odejdeme z koalice a vlády; odejdeme z koalice, ale ne z vlády; neodejdeme z koalice, dokud se nevrátí Sobotka z cest; a nově tedy neodejdeme, protože to na nás ušili.
    Když ho člověk vidí, neunikne mu, že Babiš tomu, co říká, věří. Rád bych znal jeho IQ, a nemyslím to zle. Možná znáte takové méně iqeligentní lidi, co zdánlivě logicky mluví, ale konzistence výroků je po delší době zjevně slabá.
    Včera večer jsem zaslechl další perlu, volná citace: zkoušejí mě: není koaliční smlouva víc než zákon? Samozřejmě není, ale proč ji teda máme?
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání