Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Třídicí šílenství (Glosa), 16. 6.

Vláda chce přidat k popelnicím další na bioodpad. Moc pěkný nápad, akorát že domácnosti budou těmi různým nádobami definitivně zavalené. Ti pečliví už jich budou doma mít už sedm (směsný, papír, plast, kov, sklo 2x, bio).
    Třídící šílenství tak poznenáhlu udělá z domácností nebo chodeb smetiště, protože s každým kouskem nikdo ven nepoběží. A hádky o to, kdo co vynese, k otravě rodinného prostředí ještě přispějí.
Reformová hysterie (Událost), 16. 6.

Vývoj kauzy „policejní reformy“ (týká se jen dvou útvarů! a tří procent lidí) jde směrem, který nelze ohodnotit. Všichni jedním dechem říkají, že je to věcí policejních ředitelů, ale druhým dechem fňukají, že o ní nevěděli a nemohli se vyjádřit. Babiš hřímá, že 250 policistů si také stěžuje, že nic nevěděli. A já se přidávám: mně taky nikdo nic neřekl. Zjevné je, že se hraje o čas a na dotčených organizacích se zajisté pilně „uklízí“.
    Včerejší tiskovka policejního prezidenta uvedla řadu věcí na přijatelnou míru. Nikdo nepřijde o místo, peníze, funkci... Spojování bude postupné a až postupem času se vyhlásí výběrové řízení na jediného šéfa. Jistě se ozve remcání, že se to mělo vědět dřív. Není divu, protože spekulace šly divoce mimo. Nehájím reformu, protože na rozdíl od ostatních tomu nerozumím, ale postoj policie mi přišel rozumný a věcný. Nemá povinnost v běhu prací nechat do nich kohokoli nahlížet a kecat.
    Ministr Chovanec oznámil, že reformu podepíše. Nejsem jeho fanda, ale myslím, že udělal dobře, protože kdyby Babišovu ultimátu vyhověl, ten by se dožadoval dalších ústupků. Už to nebýt v koalici a být ve vládě, je úžasný nápad.
    Reakce nejen politiků byly úžasné. Bělobrádek dostál pověsti lidovců, když moudře děl, že podpisem převzal Chovanec zodpovědnost. Tomu říkám uvážlivý úsudek. To snad (nejen) ministr dělá každým svým podpisem.
    Šlachta to zjevně překombinoval. Měl se dokonce zmínit, že bude soudně vymáhat svoje místo. Jenže o něj přišel sám svou žádostí o odchod. Pokud se hrála nějaká hra, a to ano, už kvůli startu případu, kdy všichni současně ze dne na den najednou věděli o reformě a jejím cíli: sesadit Šlachtu, bylo to spíše ho posílit. Chvílemi to vypadalo, že nikdo jiný tak schopný není. A tak sebevědomý.
    Večerní vyjádření ANO bylo klasickým kličkováním. Babiš se svou odzbrojující samozřejmostí udělal několik názorových veletočů. Koaliční smlouvu nevypoví, protože Sobotka tu není (to nevěděl?), ale bude se ní jednat. Reforma se připravovala v utajení, nikdo se k ní nemohl vyjádřit. Nechtěli do ní zasahovat, jen kontrolovat, jestli je v pořádku. To poslední řekl ministr Pelikán, který mě tímto a dalšími mlženími zklamal. A to je moje ponaučení: charakter je komodita krátkodobé spotřeby a trvanlivosti.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání