Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Profese (Téma), 2. 6.
Je miliardář profese? Těžko, není. Proč tedy máme pořád číst a poslouchat, že ten a ten je miliardář, když jde o podnikatele? Buďme důslední a používejme i označení stamilionář, desetimilionář, milionář, stotisícovkář, desetitisícovkář atd. Nuzáci budou stovkaři či korunáři.
Neschopnost (Poznámka), 2. 6.

Dalším nejapným pokusem manipulovat s nízkými pudy čtenářstva je článek o butiku Jany Nečasové (do omrzení se v médiích uvádí, že jde o bývalou J. Nagyovou). Otevřela si ho způsobem poněkud tajemným – návštěvy se domlouvají telefonicky nebo mailem, obchod nemá výlohu. Proč ne, rozhodně to tajemno přispívá k atraktivitě.
    To by ovšem nesměly přijít redaktorky Pospíšilová a Paclíková MfD, aby z této materie upletly bič a dokonce jím úspěšně práskaly. Jen považte, že tím zabraly větší část první i druhé strany víkendového vydání (21. 5.)!!! Chtěly si fikaně koupit kabelku, aby se dostaly dovnitř, jenže butik si vyžádal telefonní číslo zájemkyně, která ho poskytla. A podle něj se na základě dřívějších kontaktů dotyčné s Nečasem dámy prozradily a byly odmítnuty.
    Ovšem jako správné novinářky to obrátily proti firmě, ačkoli to byla pouze jejich záležitost. Udělat z toho závěr, že se butik zákaznicím nevěnuje a nemá na ně čas, je silně neomalené. Vyfakovány byly jen ony.
    Kabelka, o kterou šlo, stála 2100. To je věc, která zase zajímá spíše mě. Podle toho, co se o Nečasové psalo, je vysazená na drahé módní doplňky, dostupné ne každému. Jako zákazník bych tedy čekal nabídku exkluzivního zboží, kam podle mých znalostí kabelka za dva tisíce nepatří.
Opice za dítě (Glosa), 2. 6.

Svět se zbláznil. V jedné zoo v USA se do klece s opicemi dostalo čtyřleté dítě a ošetřovatelé museli zastřelit samce, aby mu neublížil. Na Facebooku se rázem objevily statisíce podpisů rozhořčených Američanů pod peticí, jež to odsuzovala. Mnozí vyčítali rodičům, že dítě neuhlídali, jiní kritizovali, jak se tam dítě mohlo dostat aj.
    Žasnu. Co se podle těch chytráků mělo asi udělat? Pletou si příčinu a následek. Je-li dítě v kleci, jsou tři možnosti: nechat to být, zastřelit opici, zastřelit dítě? Uspání je pomalé. Má snad někdo jinou alternativu?
    Jiná otázka je, jak se to mohlo stát. V žádném případě však nesouvisí s výběrem varianty výše. Sát se to mohlo. Kdo má děti, ví, jak jsou vynalézavé a jak málo jim stačí, aby využily chvilkové nepozornosti dohledu. Prostě se to stát může vis major. Nebo někdo něco podcenil, ale to může také být z kategorie vis major. Nemuselo se počítat s nějakou variantou průniku, která byla tak nepravděpodobná, že zkrátka všem unikla.
    A nakonec máme to, po čem všichni baží: ostudně nedostatečné zabezpečení klece a/nebo trestuhodně nedbalí rodiče. Jenže bez analýzy a znalosti situace nerozhodneme. Můžeme však sepsat hloupou petici, kterou jiní hlupáci rádi podepíší.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání