Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Bláznů svátek (Poznámka), 25. 5.

V debatách kolem zákazu prodeje o svátcích, s argumenty o potřebě odpočinku, soudržnosti rodiny, trávení času a podobně, zapadlo jedno. Že nejen prodavači tráví neděle a svátky v zaměstnání. Jsou i jiné profese, a teď samozřejmě nemám na mysli ty nutné jako hasiči, policisté, lékaři atd. atd.
    Co třeba restaurace, kavárny, cukrárny...? Co mají lidé co dělat ve sváteční den v hospodě? Mají přece sedět a povídat si, nebo jít na procházku, třeba do zoo, kde personál také musí být. I číšníci a kuchaři jsou lidé, mají rodiny a touží být s nimi pohromadě...
Hrr na ně (Glosa), 25. 5.

Řada politiků opět vytáhla s neuvěřitelným požadavkem na zdanění náhrad za církevní restituce. Člověku se dělá až špatně od žaludku, když vidí ty bafuňářské ksichty tvrdící rádoby logické argumenty o potřebě rovnosti. Všichni daníme, proč církve ne?
    Jakápak rovnost? V čem? Že někomu něco vrátíme, co jsme mu sebrali, a financ mu to zdaní, aby toho neměl moc? Když rovnost, tak proč nesebrat všem? Když někomu dlužník splatí dluh, mělo by se to také zdanit, ne?
    Bylo dost času během přípravy a schvalování zákona na oponování metodiky náhrad. Po pracném jednání se strany a církve dohodly. Může se nám to líbit, a nemusí, ale je to na stole jako uzavřená věc. Budu-li chtít někdy volit konkrétního politika, vím, na co se ho zeptám: chcete danit náhrady?
    Prý to je reakce na církevní snahy dosíci se náhrad za již upřené nároky. Bůh mě chraň jako umírněného ateistu, ale to je přece záležitost světská. Soudy si s ní zajisté poradí. Politikům do toho nic není.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání