Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
OKD není samo (Poznámka), 18. 5.

Po týdnech diskusí ohledně úpadku OKD se s překvapením dočtu, že útlum těžby uhlí je celosvětový problém. Řada velkých společností – v USA dokonce ta největší – zbankrotovala. A nemůže za to Bakala, ale ceny!
    V Polsku se hroutí firma, která je největší dokonce v rámci Evropy! Těžbu omezuje Rumunsko, Británie už nemá od tohoto roku žádný fungující důl, Španělsko zredukovalo počet horníků na šest procent stavu z roku 1986.
Někdo má problém (Glosa), 18. 5.

Problematický byl rozhovor v Onadnes s manažerkou M. Říhovou (41) z reklamní agentury Starcom. Začalo to celkem normálně, samozřejmě s nezbytným důrazem na role a vlastnosti mužů a žen ve vztazích osobních i pracovních.
    Dalo se to strávit, osobní poznámky mi nestály ani za promýšlení. Takové to blabla o úspěšné ženě. Tato na rozdíl od jiných tvrdila, že nelze skloubit role matky, partnerky a manažerky – na sebe má času nejméně. První je dítě, druhá práce. Pak přišel závěr a mé sympatie s tichým sykotem uhasly.
    Muži kolem ní prý nezvládli její těhotenství. Prý se na ni dívali stylem „měla bys být doma“. Chovali se k ní přitom ohleduplně, nabízeli, že jí na pracovišti pomůžou odsunout stůl, aby se líp vešla. Pro to byla mužská neomalenost, která už v Americe není, a časem to bude u nás. Dotyčná v tu chvíli spadla do kategorie pipin. Jak hodnocením ohleduplnosti, tak tím, že co z Ameriky přichází, automaticky dobré jest.
    A pak už to jelo. Muži prý mají problém s tím, že když nejsou superúspěšní, ztrácení sebevědomí a jsou arogantní. Skutečnost: platí pro jistý typ lidí, na pohlaví nezáleží. Podle ní (i jejího partnera) muži vymřou, došli k tomu nezávisle – zdůrazňuje, jako kdyby to byl důkaz. Nic bližšího neřekla.
    Ve válce mužů s ženami by zvítězily ženy, protože jsou kreativnější, obětavější a hroutí se až po stresu. Tady jsem se zamyslel. O takové míře kreativnosti mám velké pochyby, kreativnost je sestra improvizace, a tam ženy jako takové vrch nemají.
    Ale u obětavosti se madam bezpochyby velice mýlí. Ženy jsou obětavější, ale pro pomoc a záchranu jiných. Jenže v boji jde o něco jiného. O likvidaci nepřítele, ne pomoc příteli. Ostatně někde jsem četl, že pravidlo o nasazování kyslíkových masek v letadle nejprve sobě a až pak dětem, porušují nejčastěji právě ženy...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání