Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Dementi (Téma), 10. 5.
Nějak mi není jasné, proč Unie členům diktuje, kde mají vyhlásit chráněnou lokalitu. Přece nám nechce tvrdit, že nějaký úředník ví líp, jak to kde vypadá a proč dotyčné místo vyčlenit pro ochranu. To jsme všichni až na unijní všeználky nesvéprávní?
Podivný případ (Poznámka), 10. 5.

Osvobození studenta obžalovaného z pokusu podpálit dům M. Stropnického byl překvapující. Pro mě ano. Jednak důvodem, jímž byla neprokazatelnost pomocí pachové stopy na lahvích. A DNA tam nebyla? Netušil jsem ani policie má tak málo důkazů. Všiml jsem si však nezvykle suverénního chování obžalovaného. Jako by věděl, že mu nic nedokážou. Ale ne proto, že by to neudělal.
    Článek L. Navary (MFD 30. 4.) o tomto případu mě nepotěšil svým amatérismem. Jednak tvrdil, že neumíme ocenit studentovo osvobození, protože „soudy zasáhly včas“. Jak včas? Kdy by to podle něj bylo pozdě? Nechápu. Pak se objevil oblíbený blábol o tom, že nerozlišíme sklenici poloplnou a poloprázdnou, liší se jen náš názor: je bude optimistický, nebo pesimistický. Jenže se hrubě mýlí, protože poloprázdná je ta, z níž se upíjelo (odebíral), poloplná je ta, do níž se nalévalo.
Solární a restaurační paradoxy (Ohlasy), 10. 5.

Včera jsem dostal dvě zajímavé reakce na GD, takže tady jsou.
    Nejprve pohádka o slepičce a kohoutkovi:
Nejen solární elektrárny mají nesmyslné zákony. Stavěl jsem halu pro podnikání. Ke kolaudaci musíte doložit protokol o funkční zkoušce požárního hydrantu, který bere vodu z vodovodního řadu. Vodoměr ovšem vodárny namontují až po kolaudaci a bez vodoměru se nesmíte na vodovodní řád napojit. Kolaudovat musíte se zapojenou elektřinou, ale elektroměr energetický podnik připojí až poté, co máte přidělenou adresu, a tu městský úřad přidělí až po kolaudaci.
Nechal jsem si vyvrtat vrt na odběr vody. Vrtáte na povolení ke zhotovení průzkumného vrtu, které pro vrty hlubší než 30 m dává pro celou ČR jenom Báňský úřad Ostrava. Poté musí hydrogeolog provést čerpací zkoušku a výsledná zpráva s kulatým razítkem je podkladem pro žádost na povolení řádného vrtu. Průzkumný vrt byste měl ovšem zasypat (náklady na vrt cca 2000 Kč/m) a případě kladného vyřízení žádosti můžete začít vrtat znovu. (MS)
    A když byl host (vítaným) pánem:
Jen dodám, že v minimálně jedné bavorské hospodě jsem viděl něco podobného – už nevím, jestli to bylo na tabulce nebo někde na nápojovém lístku, ale stálo tam něco ve smyslu: "Prosíme zákazníky, aby ctili starý bavorský zvyk: jíst můžete svoje přinesené, ale pijte prosím naše." (JCh)
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání