Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Motorky (Předpis), 4. 5.

Autoškoly až na výjimky nevyučují motorky. Důvod je pochopitelný: nové nařízení požaduje výuku bez instruktora na zadní sedačce s vlastním řízením. Žák má tedy jezdit sám, a to i ve veřejném provozu, instruován má být vysílačkou.
    Jenže předpisy neřeší ani parametry komunikace, tj. požadavky na vysílačky, ani zodpovědnost a pojištění žáka/školy/instruktora, když žák při samostatné jízdě havaruje, někoho zraní a způsobí škodu. To je víc než zásadní, aby se to nechalo na improvizaci autoškol.
    Zajímavé je sledovat reakci ministerstva a některých autoškol. Podle mluvčího MD o novém předpisu věděly autoškoly dopředu a mohly se včas připravit. Klasická ukázka úřednické zpupnosti. A že se některé autoškoly na tuto stranu servilně přidají, je evidentní. kolaborace jako vzorec chování je některým vrozený.
    Snaha převést problém na žáky, kteří podle odhadů budou muset platit nově až dvojnásobek, protože vysílačky a pojištění nejsou zadarmo, zakrývá podstatu ne(vy)řešené záležitosti s požadavky na technické a právní otázky. Ten, kdo rozhodl o zrušení spolujízdy instruktora s poukazem na zahraniční zvyklosti, také měl specifikovat, jak jeho absenci nahradit.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání