Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Zlomyslné počasí (Téma), 29. 4.
To, na co jsem přišel už dávno, se potvrdilo. Jeden meteorolog zkoumal průměrnou denní teplotu od roku 2000 a zjistil, že na víkend poklesne proti týdenní. Nejvíc v sobotu, pak v neděli. Nejtepleji je naopak v pondělí. A pak že počasí není zlomyslné...
Zazpívej, slavíčku (Glosa), 29. 4.

Nesouhlasím s krytím těch, kdo zazpívali, tedy prozradili něco nekalého. Whistlerblower – tak se takový člověk nazývá. Projednává se návrh zákona, aby tito chrabří udavači dostali ochranu a náhradu za uniklý plat. Prý se bude bedlivě zkoumat, nejsou-li jejich pohnutky (upozornit potají na nezákonnost) nečestné. Vychází se z praktik v jiných zemích a blablabla...
    Doba, vymknuta z kloubů, šílí – tak pravil klasik už před 400 lety. Není se tedy čemu divit. Lidé nebojácní, hrdinové, bojovníci za práva a pravdu měli odjakživa problémy se svým konáním. Málokdy se zavděčili, jestli vůbec kdy. Jejich bezbrannost však byla důležitou součástí jejich konání. Museli se sakra být jisti, že to, co hodlají pranýřovat, za to bude stát.
    Dnes jsme k nim ohleduplní, chováme je jako ve vatičce, hýčkáme je chudáčky, foukáme jim na bebíčka. A přijímáme zákony na jejich „ochranu“. K čertu s takovými. A do pekel s námi, když připustíme, aby takoví lidé ovlivňovali běh života našeho.
Restaurační paradox (Poznámka), 29. 4.

Pořád mi nejde z hlavy prosazený požadavek, aby každá hospoda musela mít jeden nealko nápoj levnější než alko. Už jsem se podivoval nad uvažováním, že lidí si kupují nápoje výhradně podle ceny, a že si místo drahé limonády dají levnější pivo nebo rum.
    Ale budiž, musíme s tím žít. Šel bych ještě dál. Restaurace by musely povinně mít jedno masové jídlo levnější než bezmasé a naopak. Jedno zdravé levnější než nezdravé. Jedno nesolené, jedno raw, jedno bezlepkové a jedno bez cholesterolu.
    Raději ne.
Hallal (Komentář), 29. 4.

V televizi ČT24 před časem diskutovali o rituální porážce zvířat v souvislosti s postupem hallal, praktikovaný muslimskými věřícími. Je to v podstatě totéž jako košer u židů. Zvíře musí být usmrceno předepsaným způsobem, aby maso bylo lze konzumovat. Jde o tom, že specificky podříznuté zvíře se nechá vykrvácet.
    Jeden host tvrdil, že je to nehumánní, zvířata prý trpí. Nabyl jsem nikdy podříznutý, tak nemohu sloužit argumenty. Z literatury však vím nebo usuzuju, že smrt vykrvácením je milosrdná, pokud je to slovo na místě. Tvor pomalu ztrácí vědomí, nemá nepřiměřené bolesti a netrvá to nijak dlouho.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání