Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Problém interpretace (Poznámka), 26. 4.

Média informovala, že tání ledu v Antarktidě je rychlejší, než se odhadovalo. Zjistila to nová studie. Je to důvodem k poplachu, že do roku 2100 stoupne hladina moří ne o půl metru, ale až třikrát tolik?
    Nikoli: jediný správný závěr je, že naše odhady byly špatné a je třeba proces tání lépe poznat. Určitě ne, že tání je reálně větší. Nemá přece cenu investovat enormní zdroje k odvrácení něčeho, co neznáme! Nejprve musíme naši (ne)schopnost poznat přírodní procesy zlepšit.
     Obávám se, že můj hlas je jen oním osamělým na poušti. Na té, která podle předpovědí opanuje spolu s vodou planetu. Utopit se na poušti – to je zajímavá smrt...
Výsledek nemá hodnotu (Glosa), 26. 4.

Jak dopadne referendum o setrvání (Velké) Británie v EU, si netroufám ani odhadnout, a už vůbec ne, jestli je pro zemi lepší zůstat, nebo vystoupit. Jsem si jist jen tím, že to neví nikdo, přes všechny ty zasvěcené řeči „odborníků“.
    Nikdo nemůže vědět, jak si povede Británie v Unii či mimo ni. Vazeb je tolik a míra jejich ovlivňování je tak velká, že to nejde ani nasimulovat, natož odhadnout. Dá se předpokládat, že Británii ti neublíží, protože řada zemí jsou jako Chytrá Horákyně členy/nečleny.
    Jisté je jenom jedno: všichni budou ex post vědět, proč to tak dopadlo, proč se věci vyvíjejí právě tak a tak. A pochopitelné je, že EU má prdelku staženou tak, že by se jí tam nevešel ani eurocent. Bojí se, příšerně se bojí toho, že by se vystoupivší zemi vedlo lépe. V případě Británie se to dá předpokládat, protože stejně je ve společenství jen jednou nohou, a to ne celou.
    A takový příklad by mohl zlákat jiné
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání