Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Zvůle (Glosa), 21. 4.

To, co dělá ČSSD a média ohledně vyplacení 330 milionů za prohraný spor s právníkem Altnerem je medvědí služba vnímání práva občany. Právníci se liší vždycky v názoru na daný problém, ale v tomto případě je hranice mezi právními teoretiky a praktiky zřejmá ducha zákona je soudní rozsudek nezpochybnitelný, nelze ho nerespektovat.
    ČSSD nemá co rozhodovat o tom, jestli peníze zaplatí, nebo ne, natož určovat, jestli napřed vyplatí nároky Altnerových věřitelů! Že se tak děje, je ostudné a lidem ukazuje, že právo je jen trhací kalendář.
    A média nemají ve sporu nikomu stranit. Titulky, že Altner neuspěl s žádostí o obstavení účtu ČSSD, protože nezaplatil poplatek 10 tisíc, jsou záměrně lživé. Zákon ukládá lhůtu zaplatit do 24 hodin od podání žádosti, takže soud má rozhodovat až po této lhůtě, nikoli v ní. A protože soudci to zajisté vědí, je otázkou, proč se soud Altnerovou žádostí zabýval. O to se mají investigativci zajímat, ne kalit vodu a mást lidi.
T. Boučková – Boží a jiná muka (Recenze), 21. 4.

Dostal jsem tuto knihu fejetonů k Vánocům. Obsahuje články z let 2004-2009. Převážně líčí své cyklistické zážitky. Jako hodně sbírek, i tato odhaluje nahromaděním drobných literárních útvarů jejich slabiny. Málokterá sbírka udrží pohromadě. V podstatě si skoro každý čtenář může oprávněně říct "to bych napsal taky". I já. To, co osamoceně obstojí a zaujme, je ve sbírce ukázkou chabosti a nedostatku myšlení.
    To jsou obecné aspekty a Boučkovou za to není nutné kritizovat. Tím je fejeton Jako v ráji, kde líčí své putování na kole Kutnohorskem. Bylo léto, sklízelo se obilí. Manžel jí upozornil, že jedou chudým krajem. Jen to dořekl, projel kolem "supermoderní a superdrahý" traktor značky John Deere. A další a další. Když potkali jediný stroj značky Zetor, vypadal jak "Deerovo nedonošené mimino" – tak chudý to kraj byl, konstatovala.
    Existují ženy, které se oblibou pouštějí do hodnocení techniky. Nic proti tomu, ale bez citu pro ni a znalostí o ní vznikne blábol. Boučkové vyšel hned dvakrát. Chudý kraj si rozhodně "superdrahý" stroj nepořídí, navíc ne v takovém množství, že na "levný" nedonošený Zetor skoro nedojde.
    Stačilo málo – podívat se na web. Na obrázku jsou modely roku 2006, tedy v časovém středu intervalu vzniku fejetonů. I ostatní produkce v té době byla podobná. Opět platí, že srát si do vlastního hnízda dělá některým našincům velké potěšení.
    Teď jsem zapomněl, který traktor je Zetor a který John Deere...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání