Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Poslední slovo (Poznámka), 20. 4.

J. Klíma skončil v Lidovkách s rubrikou Poslední slovo. Rozloučil se věcně, bez emocí, osočování, hořkosti... ale člověk po těch letech má přece jen vypěstovaný cit pro čtení mezi řádky. Proč končí, mu neřekli, což je signifikantní. Není důvod neudat důvod. Pokud za vším není něco.
    Klíma vyjmenoval několik možných důvodů způsobem, jímž je současně zpochybnil – jenže proč je pak uvádět? Ty důvody měly jedno společné – výhrady proti některým ministrům koalice. Zvažme, kdo je majitelem listu, a máme celkem jasný scénář.
    Po Vaculíkovi tak odchází další autor se zajímavými názory. Náhrada Vaculíka se jednoznačně nepovedla – Putna si plete Poslední slovo s platformou pro intelektuálské poučování. Rejžek je trapný a Šustrová sterilní a Neff s Baldýnským to nevytrhnou. Přitom by byli neomšelí autoři jako J. Veis či zaskakující spisovatel I. Kraus nebo herec M. Pavlata.
Smí se, nesmí se (Glosička), 20. 4.

Zákaz prodeje o svátcích prošel v podobě, kvůli které se vláda ani poslanci nemuseli scházet a ztrácet čas. Hlavně je diskuse o zákazu úplně mimo mísu. Ušlechtilé kecy o tom, že o svátcích má rodina sedět pospolu a tiše rozjímat či že v den pracovního klidu se nemá z definice pracovat, nemají žádné opodstatnění. Jen slouží ke zviditelňování se hlupáků. Řada profesí pracuje, protože to jinak nejde, a nikdo nemá pověření rozhodovat o tom, kdo smí, a kdo ne.
    Namísto nesmyslného stanovování velikosti prodejní plochy (lidé z malých obchodů snad nemají právo si odpočinout?) by se mělo řešit pracovně-právní postavení zaměstnanců, aby ti, co nechtějí, nemohli být nuceni, ti, co chtějí, mohli, ale taky si vybrat kompenzaci (volno/peníze).
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání