Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Nejapné kličkování (Glosa), 15. 4.

ČSSD je nepoučitelná. Začala opět kličkovat. Prý dostala exekuční výzvy na dluhy právníka, s nímž prohrála spor, takže ještě uváží, jak se zachová. Domníval jsem se, že tato situace je právně ošetřená, že je jasné, co má navrch: jestli rozhodnutí soudu, nebo exekuce na věřitele. Ta je navíc na 20 milionů, takže by nebyl problém je deponovat u notáře a zbytek vyplatit.
    Jenže ČSSD/Sobotka zbaběle kličkuje, jak to mají socani v krvi. Chtějí totiž současně s tápáním ohledně exekuce počkat, jak dopadne dovolání k NS. To sice nemá odkladný účinek, jak už snad ví i negramota a (velice dobře) Sobotka, ale „my sociální demokracie“ se tak prostě budeme chovat, ať se to komu líbí, nebo ne. Nám se to totiž hodí. A Sobotka to umí tak krásně podat, jako ukázku odpovědného přístupu a uvážlivého chování.
    Přestože se ukázalo se, že právní názor odpovídá logice a ČSSD má peníze Altnerovi vyplatit, zvítězil socdemácký rozoumek a věřitel pod záminkou exekucí nic nedostane. Vyplacení peněz nakonec na poslední socani odůvodnili tím, že nevědí, kam mají právníkovi peníze poslat.
Zneužitý Gagarin (Komentář), 15. 4.

Gagarinův výrok, že Země viděna z oběžné dráhy je „nepatrná, křehká a zranitelná“ kupodivu nezmanipuloval někdo z Dětí Země či Hnutí DUHA, ale pedagog ekolog P. Nováček (LN 11. 4.). To samozřejmě nevylučuje, že členem těch obskurních spolků je.
    Svým způsobem člověk musí ocenit Nováčkovu troufalost, protože Gagarinův výrok, který „křehkost a zranitelnost“ Země údajně dokládá, je uveden. Jenže nic takového tam není: „Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu a neničme ji!“
    Nebo špatně vidím, popřípadě nedostatečně interpretuju, a nepatrnost, křehkost a zranitelnost tam implicitně je?
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání