Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
MMR (Poznámka), 14. 4.

Český rozhlas má nového ředitele a ten má nové vize. Chce přitáhnout posluchače novými projekty. Prý dnes onlinový poslech klesá, lidé si pořady stahují z internetu a poslouchají, když mají čas. Já jsem učinil lety prověřované zkušenosti, že jen malé procento toho, co si nahraju (filmy), si pak pustím. Čas se přece nedá skladovat a posouvat.
    Ovšem změna v pojetí rozhlasu tím, že půjde multimediální cestou, mě zaskočila. Neumím si představit, co to znamená, a nový ředitel to nijak neupřesnil. Prostě půjde multimediální cestou a basta. A mladým chce přiblížit Karla IV projektem Karel je king. Nevím jak kdo, ale já tyto familiární prvky nemusím. Ale co je mi po tom – rozhlas skoro neposlouchám. Ten progresivní mix slova a hudby mi nedělá dobře.
Chyba v komunikaci (Glosa), 14. 4.

Taškařice s narušením akademické půdy na FAMU, kam se dostavili při návštěvě čínského prezidenta dva policajti v civilu a žádali informace o tom, kdo povolil vyvěšení tibetské vlajky, a požadovali její stažení, má nečekané rozuzlení.
    Ještě v pondělí dopoledne se Chovanec kasal, že bylo všechno OK, jak prokázalo vyšetřování inspekce. Maximálně se projevila neobratnost a přílišná horlivost, což se děje jednou za deset let.
    Do odpoledne se však něco stalo, takže při návštěvě děkana už jasně řekl, že to nebylo v pořádku a že šlo o „chybu v komunikaci“. Policisté dostali pokyn, neobratnost a horlivost se přesunula o stupeň výš, do řídicího střediska, které špatně vyhodnotili požadavek někoho o další stupeň vyššího.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání