Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Nevhodná reklama (Glosa), 13. 4.

Televizní rada zakázala vysílání reklamy na přípravky pro posílení potence před desátou večer. Prý si rodiče stěžují, že na ně s jejich dětmi během dne vyskočí rudý ďábel a doporučuje Arginmax či Clavin a podobně. Děti se pak ptají a co jim mají říct?
    Kdo se zastane mě?
    Proč mám třeba během snídaně, oběda nebo jen když tak lenoším poslouchat jakousi ženštinu povídat o inkontinenci, jejích dnech či váhání, jestli má vaginální infekci kvasinkovou nebo bakteriální? K tomu přičtěme nadýmání, olezlou kůži a nevím, co ještě.
    O co méně nechutné jsou tyto reklamy, navíc mnohem četnější? Dítě možná nemá vědět o erekci, ale o tom, že jsou témata vhodná a nevhodná, ano. A jak to bude s reklamou ve volně dostupných novinách či webech? Nehledáme problém jinde, než je?
Inkluze a mediální kampaň (Média), 13. 4.

V Blesku je prý systematická kampaň proti inkluzi. Má svou rubriku a logo. Na 70 % příspěvků je proti ní. Na Č24 kladl moderátor sugestivní řečnickou otázku: "Mají média právo dělat kampaň?" a nepřímo se snažil tu možnost zpochybnit. Hlasem přispěl vstupem P. Kamberský z Lidovek, který se až zalykal rozhořčením nad takovým svinstvem.
    Nechápu, čemu se kdo diví: dělají to přece všichni! Akorát k tomu nemají rubriku a logo. Zrovna Kamberský by to měl vědět, sám ochotně přiskakuje a okopává jiným kotníky. Lidovky a další noviny v sobotu kauzu načnou, od pondělka přikládají pod kotel informacemi, jež zjevně byly k dispozici od počátku, ve středu si nechají udělat průzkum a hle, ve čtvrtek mají upečený koláčový diagram podle zadání.
    Stranou zůstává tichá otázka: proč má být automaticky ušlechtilá myšlenka dobrá, bez ohledu na provedení? Proč nelze o inkluzi v dané podobě pochybovat? Proč ji bagatelizujeme tím, že učitelům se do ní nechce?
    Komunismus je plný pěkných myšlenek...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání