Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Ankety a hlasování (Glosa), 16. 3.

Občas člověk narazí na výzvy k zapojení se do nějakého hlasování, kterým lze odolat. Ne kvůli předmětu hlasování, ale kvůli jeho způsobu. Často jde o faktickou promoakci zabalenou do ušlechtilé pomoci dětem, kdy sponzor školy, dodávající jí pomůcky, dotuje soutěž o nejhezčí kresbu s motivem jara. Jindy o to uspět a získat cenu, finanční, materiální. Oblíbené jsou hlasování o Obec roku...
    Nic proti ničemu, ale vadí mi jedno – formulace žádosti. Typicky úřednický sloh nařizuje (teď fabuluju, takže možná podoba je čistě náhodná):
Podpořte naši školu/obec/kroužek v soutěži Hop sem, hop tam. Na našem webu zaklikněte naše jméno v seznamu, abychom získali co nejvíc hlasů. Získaná finanční odměna by nám velice pomohla v další činnosti a sponzor ankety úspěch také ocení. Hlasovat se může i písemně, hlasy se sčítají.
    Je to pěkný příklad třeba pro děti, jak jde život. Jak uspějí jen ti nejlepší, poctiví.
    Jak by to mělo být? Osvěta je samozřejmě na místě, žádný web s anketami není (jako třeba s peticemi), takže informace musí mít podobu spamu. Přihřeju si svou polívčičku na ukázce, jak by to mělo vypadat.
Přátelé,
ode dneška můžete podpořit projekt omalovánek se zbraslavskou tématikou pro děti ve věku 5-8 let, jejichž výtvarné podoby bych se v případě vybrání zhostila. Na stránkách městské části Praha Zbraslav se dá celkem lehce hlasovat, a to i pro jiné potřebné návrhy, do půlnoci 18. 3. Tak pokud vás to oslovilo, směle do toho.
Lucka
    Linky: odkaz na hlasování: https://www.d21.me/vote/EyzIzQlhxs jednoduchým obrázkovým návodem, jak hlasovat, Luciin vstupní návrh omalovánek http://www.participativni-rozpocet.cz/2015/12/14/omalovanky-moje-zbraslav.
    Pro někoho může být důležitá informace, že jde o moji mladší dceru. Ať pro účast, tak pro pravý opak. Považuju za fér to zmínit, stejně jako to, že forma výzvy rozhodla, že se připojím.
Zdroj nezdroj (Glosa), 16. 3.

V Onadnes č. 9 vyšel rozhovor s českou muslimkou (narozena u nás, pak léta v Sýrii, nyní opět u nás), blondýna s evropskými rysy. Zdálo by se, že má informace přímo od zdroje, ale...
    Situace u nás jí připomíná stav před druhou světovou válkou, kdy vládly protižidovské a protiuprchlické nálady. Doslova „nevidí rozdíl“. Pokud jde o šátek, u nich si ženy vybraly dobrovolně. Slýchám to i jindy. Dobrovolně... Pro klid v rodině je dobrovolně? Kolik z nás udělalo dobrovolně něco, co za projev svobodné vůle nepovažovali ani na okamžik?
    Ostatně stejně tak dobrovolně konvertovala k islámu její matka, protože je to pro rodinu „lepší  pohodlnější“ kvůli propojení víry a práva. Pro ženy je podobně lepší a pohodlnější nošení šátku...
    A klasická perlička od lidí nějakou dobu žijících v zahraničí. Syřané jsou za všechno vděčni, nestěžují si pořád, jako my.
    Vím, že je to těžké vybrat objektivního zástupce zastupujícího střed. Už proto, že je těžké ho definovat. Ale pokud se do toho pouštím, měl bych na to dávat pozor, jak to jen půjde. Jinak to není k ničemu a jako zástupce vzdělaných křesťanů může zpovídat imbecilního nevzdělance od narození žijícího v islámské chýši.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání