Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Placení podle rezervy (Poznámka), 3. 3.

Návrh platit elektřinu podle velikosti jističů, nikoli podle odběru, má svou logiku. Energetické závody musí síť nakonfigurovat tak, aby pokryli potenciální odběr jističi daný, říkají. Jenže lžou. Městské komunikace také nejsou dvacetiproudé, aby umožnili rychlou evakuaci celého města. S extrémy se nepočítá ani u plynovodů, vodovodů, kabelových sítí a dalších. Nikdy se nic neprojektuje na maximální provoz, počítá se jistým pravděpodobným provozním maximem.
    Říká se, že systém kanalizace ve výškových domech pochází z USA z dob rozmachu televizních seriálů. Po jejich skončení, u filmů během reklam a u sportů o přestávkách, byly odpady enormně zatížené diváky, kteří v zápalu sledování neměli čas si odskočit. S tím původně projektanti nepočítali, ale nakonec se ze sraček vyhrabali.
    Tvrzení energetických podniků, že je správné platit podle možného očekávaného odběru, nikoli podle skutečného, má stejnou logiku jako platit dopravním podnikům předem za to, že v případě potřeby přistaví posilový spoj, v hospodě připlatit za jídlo, jako kdyby tam bylo permanentně narváno a majitel musel povolat posily.
    Povzbuzující je, že návrh byl smetený ze stolu a pracovní skupina rozpuštěna. Zatím.
Něco z IT (Stalo se), 3. 3.

Možná je to náhoda, ale ta shoda není běžná. PC v Kralupech a notebook na gruntu, oba s WXP, mají stejný problém s usínáním, resp. hibernací. PC nepřejde do hibernace, na displeji pořád svítí info o přechodu. Notebook usne, ale po probuzení se neobjeví pracovní plocha, jen její tapeta. Jediný způsob, jak se dostat na plochu, je stisknout tlačítko vypínání, které je nakonfigurované jako hibernace...
    Zaznamenal jsem nemilou novinku v internetové reklamě. Nabídka licoměrně nabízí dvě možnosti – podívat se na ni, nebo ji opustit, ale obě varianty vedou na stejnou cestu. Samozřejmě se ta reklama rozbalí. Ještě existuje jedna forma, kdy stačí nezvolit ano, aby se reklama aktivovala. Takže ji nemůžete ani ignorovat.
    Používám tablet jako terciární nástroj, vyloženě pomocný. Koupil jsem ho ostatně za účelem sebevzdělání. Ona to nic jiného než hračka ani není. Nedávno jsem ho nabil a za pár dní v noci jdu náhodou kolem a on svítí. Zapnula ho nějaká aplikace, která mi nabízí jinou plochu, lepší nástroje pro to a ono atd. Změnila i tah pro odemykání, takže než se do něj dostanu, spustím řadu jiných věcí. Jak na ni, nevím, zběžné pátrání nepomohlo. Víc času jí věnovat nehodlám, už tak mě vysávají Windows. XP tím, že pomalu se množí nefunkčnosti, 10 tím, že si uzurpují moc pravomocí.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání