Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Těžký život dobrodruha (Téma), 25. 2. dobrodruha (Téma), 25. 2.
Musel jsem se smát, když jsem slyšel, že R. Krejčíř je v JAR stíhaný za stovku(!) trestných činů, a to závažných. Asi třetina jsou zosnované vraždy, zbytek pašování, příprava jiných trestných činů a nevím, co ještě. Nemám ani potuchy o právním a soudním systému v Jihoafrické republice, ale že by Krejčíř byl tak pilný zlosyn, se mi nechce věřit.
Nedaří se (Glosa), 25. 2.

Novodobé stěhování národů do EU už trvá rok a nikam to nevede. Ani kvalifikovaný odhad, že přes zimu počet migrujících lidí poklesne, nevyšel. Nevyšla ani řada dalších prognóz, až na jednu. Nebude se to líbit, ale vládní a Zemanovy návrhy či hodnocení situace se často naplnily.
    Jak se mu všichni smáli, když navrhoval spojenou ochranu hranic vojskem (kdo by to prý vedl?), stavba zábran/plotu a další, jak jsme se sami sebou opovrhovali za odmítání povinných kvót a další a další.
    Ploty se stavějí horem dolem, v Egejském moři je celá námořní flotila včetně americké letadlové lodi, jednotlivé země postupně mění pravidla přijímání uprchlíků podle vlastních kritérií a probírá se (pozdě) varianta, že napřed je třeba zastavit příliv lidí, a teprve pak řešit otázku jejich rozdělování. Přechází se ke košili bližší než kabát.
    Původně Merkelové na ruku jdoucí Rakousko de facto kontroluje celou svou jižní hranici, i když se to tak nenazývá, a snížilo na třetinu limit žádostí o azyl a také počet průchozích. I Francie omezila počet žadatelů o azyl, další země se k tomu hlásí.
    Kritici našich postojů milují stádnost, když přicházíme se svými návrhy odlišnými od většinových, a zatracují ji, když se k těm prověřeným přidáváme.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání