Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Jinaká stejnost (Glosa), 24. 2.

O "správných" názvech výrobků, o něž se Unie zasazovala až umanutě, už toho bylo napsáno dost. O tom, že týž výrobek má v různých zemích jiné složení, také. A teď dejme dohromady a divme se. Jak to, že to nikomu z bruselských úředníků a politiků nevadí?
    Jak to, že se stejnou umanutostí, s jakou se starali, aby chudák cizinec nebyl u nás zmatený tím, že rum není rum a pomazánkové máslo není máslo, se nevěnují tomu, že normovaný, certifikovaný a odpovědně schválený výrobek je se stejným jménem k dostání s výrazně jiným složením?
    Kam se poděla ta péče a starost, aby euroobčan nebyl klamán?
    Malá zajímavost. Koupil jsem si ve slevě (stojí prakticky stejně jako normální) poloviční máslo, produkt s obsahem 39 % mléčného tuku, zbytek je syrovátka a podobně. Od pomazánkového másla se liší o pár procentních bodů tuku navíc a absencí rostlinného tuku.
    Chuť? Jako pomazánkové máslo v základním provedení. Prostě máslo to není. Ale může se tak jmenovat. Tipuju, že tažení EU proti pomazánkovému máslu, "aby spotřebitel nebyl klamán", byl dán zcela přízemní konkurenční obavou.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání