Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Stejná rovnost jinde (Glosa), 17. 2.

I v Německu se ženy rovnostářsky berou za stejné platy, jako mají muži. Chystají na to dokonce zákon, který by nařizoval při vypisování pracovních pozic uvádět minimální mzdu a průměrnou mzdu mužů v této funkci. Zajímavé, že naopak to potřeba není.
    Naštěstí jsou v Německu rozumné hlavy a upozorňují, že ženy častěji hůře placená místa ve službách a péči a méně často berou vedoucí pracovní pozice. Když se to zohlední, berou plus mínus stejně. Dokonce jedna žena z hamburského Institutu pro vzdělání poznamenala, že se ani neví, jak se projevuje volba flexibility v docházce či operativnosti kvůli péči o rodiny, ale ani to, jak a jestli o mzdě jednají tak jako muži.
Mrzne horká voda rychleji? (Věda), 17. 2.

Občas se v televizních bulvárních soutěžích diskutuje o atypických fyzikálních jevech. (c) http://cestovani.idnes.cz/foto.aspx?r=kolem-sveta&c=A151230_173959_kolem-sveta_tom&foto=TOM6062f0_fotka1_profimedia_0269900028.jpgČasto mylně. V poslední době mě zaujala otázka mrznutí horké vody – prý zmrzne rychleji. Jde o tzv. Mpembův jev, o němž se nedávno psalo jako o konečně vyřešeném problému. Rychlejší mrznutí horké vody prý využívají od pradávna zmrzlináři při výrobě zmrzliny. Hledal jsem ono zdůvodnění, ale to, co jsem našel, byl blábol. Nesmyslné změti slov bez významu.
    Pátral jsem po primárním zdroji, ale marně. Zato jsem našel několik diplomek a dalších skorovědeckých prací na toto téma. Dokonce mi kamarád poslal informaci o svém profesorovi na technice, který nedávno na toto téma mluvil v rozhlasu a jev podpořil.
    Z fyzikálních důvodů je to nesmyslné, přestože existují zdánlivě podpůrná fakta jako zmrznutí vychrstnuté vařící vody do mrazivého vzduchu. Vznikají krásné efekty a dají se zopakovat.      Jenže jde o mrznutí vodní páry, nikoli vody jako takové. U ověřování mrznutí vody jsem neuspěl, stačil by jeden pokus, udělal jsem dva. Studená zmrzla dřív.
Ale jak je to s tou zmrzlinou? Nedá se asi pochybovat, že zmrzlináři takto postupují. Jde o kategorii jevů, kterým já říkám kuchyňské. Tam lze dosáhnout stavů pomáhajících vaření. Jenže to není žádný paradox.
    Například při vaření brambor dosáhnete zkrácení vaření nikoli přidáním piva či rumu, jak se s oblibou traduje, ale tím, že dáte vařit napřed vodu, osolíte ji až při varu a brambory přidáte až poté. Navíc je nakrájíte na malém kousky, ideálně plátky, kdy zachováte opticky větší kusy.
    Dát vařit osolenou vodu s bramborama ve velkých kusech znamená čekat měřitelně a výrazně déle.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání