Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
EET (Komentář), 12. 2.

Tak nám schválili elektronickou evidenci tržeb. Naprosto ostudným způsobem. Koalice neváhala porušit elementární zásady parlamentní demokracie a určila svévolně časový okamžik, ve kterém je všechno tak jasné, že není třeba dál jednat a bude se hlasovat.
    Tuším poslanec Stanjura připomněl při jednání před hlasováním dnešní koalici, resp. ČSSD, jak před lety oni obstruovali, řádově výrazněji. Připomněl, že obstrukce nezastavily činnost sněmovny, jak někteří pitomci mezi poslanci tvrdili, ale jen a pouze pokladny.
    Podle koalice bylo přijetí účelové změny jednacího řádu to, že to byla "jediná možnost, jak prosadit vůli stran a slib voličům". To má být jako ospravedlnění? Babiš se nestydí argumentovat tím, že "všechny připomínky opozice už zazněly". Vševěd poslanec Faltýnek (ANO) zase tvrdí, že "času měla opozice dost". Kde to jsme, aby poslanci rozhodovali o tom, jak je naplněno právo opozice se vyjádřit? Právě Faltýnek se také oháněl vědomou lží, že s takovou by se mohlo obstruovat "roky a nikdy bychom žádný zákon nepřijali". A opět Babiš. Ten se nebojí, že by ÚS vyhověl stížnosti opozice "proti zájmu všech občanů".
    Hurvínkova představa o válce byla realističtější... Mně na pokladnách vadí to lhaní a mlžení kolem. Centrální evidenci nemá ani polovina zemí Unie, takže ne "jak je zvykem v Unii". A odhady příjmu z vybraných daní, to už je úplně rozporuplné. Kde se najdou ty stovky miliard, když podle publikovaných odhadů jde o jednotky miliard.
Výkupné (Glosa), 12. 2.

Po kalašnikovém extempore se objevilo další, tentokrát výkupní. Už to není jen Zemanova nevymáchaná ješitná huba, co není v pořádku. Podruhé za sebou se politici a média ocitli v autu nepochopení, což je mnohem závažnější. Pokud totiž tolik lidí v této sféře vlivu neumí pochopit výrok, je to společenská tragédie. Politikové formulují zákony a mají moc, média formují veřejný názor a mají také moc.
    Zeman nikdy neřekl, že ČR zaplatila za dvě Češky výkupné a ten, kdo to tvrdí, lže nebo nechápe. Pouze uvedl okolnosti, které výkupné nastoluje: zaplatit nebo riskovat smrt zajatců. Výslovně řekl, že je to "obrovské dilema". Ani náznakem se neotřel o to, jestli jsme platili, nebo ne. A byv později tázán na mechanismus toho rozhodování, řekl popravdě, že pouze komentoval fakt o zaplacení, který se médiích objevil. A zopakoval obtížnost rozhodování.
    Veškeré výtky jsou jenom ukázkou ubohosti jejich autorů a neschopnosti pochopit elementární významy sdělení. A já si marně lámu hlavu, kde má tento obecný a sílící trend dezinterpretace příčinu. Kam povede, je jasné.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání